Із кожним роком кількість і якість допомоги Києву буде зменшуватися. Американці вже вступили в передвиборчий рік, тож політикум США спробує об'єднати український конфлікт із конфліктом на Близькому Сході. Останній набагато важливіший для американців з точки зору їхніх власних позицій.
Повномасштабна війна Росії з Україною відійде на другий план, вважає політичний експерт і журналіст Віталій Портников.
"Коли в Білому домі говорять, що немає якоїсь чарівної палички, за допомогою якої можна виділити гроші Україні, якщо не буде голосування в Конгресі - це об'єктивна реальність. Ми маємо усвідомити, що ті гроші, які Джо Байден запланував виділити нам в своїх пропозиціях, будуть виділені. Та це все одно буде менше грошей ніж ті, які були на початку цього року нам виділені. Це все одно менше грошей у бюджеті, менше військової допомоги", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Допомога Україні опинилася під загрозою - демократи та республіканці у США не можуть домовитись
Якщо ці гроші не будуть виділені, або буде компроміс щодо меншої кількості допомоги, або взагалі не відбудеться голосування в Конгресі - виникте ще складніша ситуація.
"Краще не буде. Із кожним місяцем ситуація погіршуватися з точки зору західної допомоги, якщо говорити про американців, тому що ми вступили в передвиборчий рік. Якби ви були республіканськими конгресменами, то розуміли б, що для того, аби виграв республіканський кандидат, потрібно продемонструвати, що демократичний кандидат - слабак. А для цього потрібно завалювати всі його ініціативи і нагадувати, що гроші мають йти до США, а не кудись до України, де ті розкрадаються", - пояснив Портников.
Лідер більшості у Сенаті США Чак Шумер призначив перше процедурне голосування щодо додаткового пакету допомоги на $106 млрд, запропонованого президентом Джо Байденом для України, Ізраїлю, країн Індо-Тихоокеанського регіону та для гуманітарних цілей в Газі. Голосування має відбутися цього тижня.
Коментарі