Президент Польщі Анджей Дуда не зміг зустрітися з Володимиром Зеленським під час свого візиту в Нью-Йорк.
Зустріч не відбулась через перенесення часу виступу польського лідера на Генасамблеї ООН, пише Wprost.
Він зазначив, що наразі це питання "зняте з порядку денного", але він не виключає, що зустріч відбудеться пізніше.
Президент Польщі додав, що його країна хоче максимально допомогти Україні, але має відстоювати інтереси своїх фермерів. Він порівняв дії України із ситуацією потопельника, який хапається за соломинку.
"Україна піддається нападу Росії, вона, безсумнівно, перебуває в дуже складній ситуації. Вона хапається за все, що може. Звісно, ми повинні діяти, щоб захистити себе. Якщо потопаючий завдасть нам шкоди і втопить нас, він позбудеться допомоги", – заявив польський президент.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща з наступного року припиняє підтримку українських біженців
Він закликав Україну до вдячності.
"Було б добре, щоб Україна пам'ятала, що вона отримує від нас допомогу, і пам'ятала, що ми також є транзитною країною для України", – сказав Дуда.
Польща не закрила свої кордони для українського зерна, а встановила транспортні коридори, про що домовилася з Україною.
"Завдяки цим коридорам зараз через Польщу провозиться вдвічі більше зерна, ніж у лютому чи березні цього року", — пояснив він.
Дуда використав свою промову на Генасамблеї ООН, щоб закликати світових лідерів протистояти імперській політиці Росії і Володимира Путіна.
За його словами, повномасштабна агресія Росії проти України призвела до величезних глобальних проблем і стала випробуванням для міжнародного світового порядку.
Він заявив, що війна в Україні має закінчитися, а не бути замороженою, а це можливо лише за умови відновлення територіальної цілісності України. Президент Дуда також закликав ООН покласти край неоімперіалістичній політиці Путіна.
15 вересня Словаччина, Польща та Угорщина в односторонньому порядку запровадили заборону на імпорт сільськогосподарських товарів з України.
Європейська комісія ухвалила не продовжувати рішення щодо заборони на ввезення товарів з України. Також зазначила, що Україна має вжити заходів, щоб запобігти будь-яким викривленням ринку у сусідніх державах-членах блоку.
Україна подала позов до Світової організації торгівлі.
Коментарі