Україна оздоровлюється і відходить від Росії. Про це сказав заслужений економіст України, член-кореспондент Академії технологічних наук і позаштатний радник президента Олександр Пасхавер в інтерв'ю "Апостроф".
Gazeta.ua пропонує найцікавіші цитати.
Про завдання влади і економічне зростання
"Потрібно дати можливість підприємцям проявити свою ініціативу, це і є єдиний шлях стабільного економічного зростання країни. Нам обов'язково потрібні дві речі: підтримка людей, які розумово заражені інноваціями, і підтримка людей, які нарощують наш експорт".
Про війну і зростання експорту
"Економіка поліпшується якісно. Наприклад, зростає експорт до Європейського Союзу. Якісні показники не менш важливі, ніж кількісні. І до речі, що ще дивно – зростає експорт у Росію. Звичайно, війна дуже заважає нам, але мене просто дивує, що в умовах війни економіка взагалі зростає. Це говорить про те, який здоровий організм наша країна.
...Ми і так дуже різко зменшили торгівлю з Росією, але якщо б, наприклад, прийшов якийсь радикал і сказав: "Так, від цього дня ніякої торгівлі", то це був би руйнівний удар по Україні, по її розвитку, реформам, стабільності".
Про реформи
"Я завжди пам'ятаю слова передчасно померлого видатного реформатора Кахи Бендукідзе, який говорив, що краще помилитися і потім виправляти, ніж нічого не робити. Це був його принцип. А ми, безсумнівно, будемо ще не один раз виправляти наші помилки, наші реформи. Але ми задумали гуманну освітню реформу і, я б сказав, раціональну реформу охорони здоров'я.
Що стосується земельної реформи, то ми – бідні саме тому, що не провели земельну реформу, тому що ми не торгуємо землею. Земля виключена з легального обороту капіталів, примусово дешева для великих орендарів. Їх інтереси тримають в бідності не тільки мільйони власників паїв, але і країну в цілому. Значна частина національного багатства розбазарюється, використовується потворно".
Про корупцію
"Ми всі пронизані корупцією: вона розквітає скрізь, де можна "тримати і не пущати". Одні отримують корупційну ренту, інші платять її, таким чином захищаючи свої права. Корупція – один з основних елементів стратегії виживання, яким ми володіємо досконало. Корупція буде повільно і драматично відступати в темпі зміни наших цінностей".
Про олігархів
"Чи є деолігархізація? Я б відповів так: ніхто не заарештований з олігархів, ніхто показово не покараний. Але те, що найбільші олігархи ослабли, безсумнівно".
Про Гройсмана
"Я досить часто буваю на нарадах, де прем'єр Гройсман розмовляє з реформаторами, і спостерігаю досить діловий стиль. Вони не відчужені один від одного".
Про Путіна і розвал Росії
"Росія – це імперія, а ми йдемо від імперії, наш рух же не тільки пов'язаний з модернізацією країни та свободою від радянської системи господарювання, це також відхід від імперії. На жаль, Росія не враховує досвід інших європейських імперій, які відмовилися від імперської політики. Я можу тільки сказати, що вони йдуть проти історичної тенденції. У цьому випадку, які б ви не були сильні, співвідношення сил не відіграє суттєвої ролі. Я наведу приклад Франції, яка програла Алжиру в такій війні. Це просто помилка Путіна як керівника країни, який тягне її у минуле, і ця помилка може призвести до розвалу країни.
Ми не будемо найближчим часом друзями з Росією. Росія – це наше випробування, можливо, на десятиліття. Але це випробування створює нашу країну заново, роблячи модернізацію неминучою".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США почали тиждень із критичної заяви щодо українських справ
Минулого тижня у ЄС заявили, що процес перевірки електронних декларацій доходів і активів політиків та чиновників повинен відбуватися значно швидше.
Коментарі
3