четвер, 24 липня 2025 20:30

"До 2034-го": Залужний дав невтішний прогноз щодо війни

"До 2034-го": Залужний дав невтішний прогноз щодо війни
Валерій Залужний назвав термін завершення війни. ФОТО: ЗСУ

Повномасштабна війна в Україні може затягнутися щонайменше до 2034 року.

Якщо країна не подбає про власну безпеку в довгостроковій перспективі. Про це заявив колишній головнокомандувач ЗСУ, посол України у Великій Британії Валерій Залужний в інтерв'ю LB.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна більше не потребує мільйонів солдатів: Залужний про технології, які змінять хід війни

За словами Залужного, з 2024 року війна перейшла в нову фазу - на виснаження. Сьогодні головне завдання фронту - знищення ворога, а більшість критичних процесів відбувається в тилу.

"Якщо ми намагатимемося лише досягти ceasefire (припинення вогню), не сформувавши власну систему захисту, війна триватиме ще довго. Вона почалась у 2014 році й, дай Боже, щоб завершилась до 2034-го", - зазначив Залужний.

Валерій Залужний критично оцінив можливість введення миротворчого контингенту в Україну, підкресливши, що без реальних бойових можливостей такі ініціативи не мають практичного сенсу.

"Ми про який контингент ведемо мову? Контингент, який може відбити 500 дронів над Києвом? Чи контингент, який сюди заїде в червоних гарних штанях? То який від нього сенс? Від нього немає, мабуть, сенсу", - зазначив він.

Залужний підкреслив, що утримання миру під час повномасштабної війни можливе лише за наявності дієздатних сил, а не формальної присутності.

Зараз ви читаєте новину «"До 2034-го": Залужний дав невтішний прогноз щодо війни». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути