Україні зараз надзвичайно важливо налагодити взаємини з Росією, але на це в обох сторін немає політичної волі.
Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив політолог, директор Київського центру політичних досл
іджень і конфліктології Михайло Погребинський.
Експерт переконаний, що участь президента Віктора Януковича у саміті країн-учасниць СНД — це позитивний крок, оскільки "говорити завжди краще, ніж не говорити".
Водночас, він підкреслив, що нічого серйозного від цієї зустрічі не очікував.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович поговорить наодинці з Путіним ще до саміту - джерело
"Ані українська, ані російська сторона не сприяла зближенню позицій. Це можна було спостерігати по тому, як поводять себе ЗМІ, які контролюються владою і в Росії, і в Україні, - відверто ворожо. Тому я нічого не чекав і нічого особливого там і не відбулося", - підкреслив він.
Погребинський переконаний, що наразі для України дуже важливо налагодити взаємини з РФ: "Час зараз налагодити взаємини дуже зручний: у Росії новий-старий президент і можна перезавантажити наші стосунки. Але, скоріш за все, цього не сталося. Для нас не просто важливо, для нас життєво важливо налагодити стосунки з Москвою. Набагато важливіше, ніж стосунки з Європейським Союзом. Та ми бачимо, що поки що якогось суттєвого просування немає".
Крім того, на саміті країн-учасниць СНД якихось конкретних кроків, або навіть обіцянок, не було, підкреслив експерт.
"Єдине, що я помітив і що важливо, що раніше президент повторював ту рекомендацію, яку йому писали не дуже кваліфіковані експерти стосовно "3+1". Він на цей раз не сказав про "3+1", а сказав, що ми шукаємо формулу. Це певний прогрес", - наголосив політолог.
Він додав: "Що означає "3+1"? Це коли до трьох маленьких країн додається одна велика. І тоді кажуть: "3+1". А тут навпаки, серед трьох є Росія, а один — Україна, і це просто принизливо. І те що зараз Янукович цього не сказав — це велике зрушення вперед".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович прийняв запрошення Путіна - Льовочкін
Україні наразі, на думку Погребинського, треба налагодити якийсь формат стосунків. "Треба піти на умовах, які для нас вигідні. Я не сумніваюсь в тому, що якби була добра воля, то такі умови можна було знайти і знайти компроміс з боку Росії. Але тоді ж треба і поводити себе відповідно", - наголосив він.
"Для налагодження взаємин не було політичної волі ні від Україні, ні з боку Росії. Тут вже важко сказати, хто перший це почав, але є обопільна неготовність до пошуку компромісного рішення", - підсумував політолог.
Коментарі
23