Ексклюзиви
пʼятниця, 01 липня 2011 12:42

Деякі українці готові бути політичними кріпаками заради економіки

Деякі українці готові бути політичними кріпаками заради економіки

Міжнародне дослідження громадської думки показало, що більшість українців не задоволена своїм рівнем життя, повідомляє "Бі-Бі-Сі".

Згідно з його даними, тільки 30% опитаних українців заявили, що вони задоволені життям. Цей показник в Україні знизився в порівнянні з 2006 роком на 8%, він нижче середнього показника в країнах з перехідними економіками.

Найбільше рівень задоволення життям за 4 роки знизився у представників українського середнього класу і молоді.

У той же час, тільки 25% опитаних українців висловили підтримку політичній системі, яка б об'єднувала демократію і економічні принципи вільного ринку.

Майже 20% опитаних в Україні взагалі заявили, що політична і економічна система не мають значення, і близько 15% висловилися на користь планової економіки та авторитарного стилю правління за певних обставин.

Українські респонденти також допускали, що готові були б відмовитися від політичних свобод в обмін на економічне зростання.

Корупцію українці назвали однією з найбільших проблем, особливо їх турбує необхідність платити хабарі медикам.

Загалом, найвищий рівень задоволеності рівнем життя - у Швеції та Німеччині.

На противагу тим українцям, які вважають демократію і свободу не такими важливими, більшість опитаних у цих країнах цінує вільну ринкову економіку і права людини набагато вище.

Найбільш задоволеними рівнем життя після країн Західної Європи виявилися жителі Таджикистану, який до цих пір переживає наслідки багаторічної громадянської війни.

З усіх країн найоптимістичніші надії на майбутнє висловили опитані в Узбекистані, де панує один з найжорстокіших режимів в Середній Азії.

Дослідження було проведено для Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Світового банку в 29 країнах Західної та Східної Європи і Середньої Азії.

Зараз ви читаєте новину «Деякі українці готові бути політичними кріпаками заради економіки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути