Депутати Івано-Франківської обласної ради вимагають визнати вибори на 87-му Надвірнянському окрузі недійсними й оголосити повторні.
Чиновники вже підготували відповідне звернення до президента України, голови Верховної Ради України, міністра внутрішніх справ, голови СБУ, генпрокурора України, в. о. директора Державного бюро розслідувань та Центральної виборчої комісії.
"Враховуючи численні порушення, допущені органами влади та їхніми посадовими й службовими особами, вимагаємо проведення об'єктивного розслідування фактів грубих порушень чинного законодавства України в одномандатному виборчому окрузі №87 і притягнення винних до відповідальності", – мовиться у рішенні депутатів.
Також Івано-Франківська облрада вимагає перевірити наявність ознак кримінального правопорушення в діях народних депутатів України, які перебували в ОВК №87.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шевченко попросив "Альфу" СБУ дати свідчення про можливу фальсифікацію результатів виборів
За звернення обласної ради проголосували 55 обранців, зокрема від партій "Свобода", "Батьківщина", "За майбутнє", "Платформа громад", "Європейська солідарність", за поданням яких і зібрали позачергову сесію.
Голова держадміністрації Андрій Бойчук наголосив, що звернення депутатів демонструє погляд одного з кандидатів, який балотувався по 87-му окрузі. До того ж, за словами очільника області, Івано-Франківська облрада не має права визначати винних, доки правоохоронці не оприлюднили результати розслідування.
За офіційними даними ЦВК, Василь Вірастюк від "Слуги народу" набрав 31,25% (15 076 голосів), Олександр Шевченко від політичної сили "За майбутнє" – 29, 69% (14 327), він є депутатом Івано-Франківської облради, Руслан Кошулинський від ВО "Свобода" – 28,86% (13 927). Члени ОВК №87 рахували 8 днів понад 50 тис. бюлетенів зі 117 дільниць, оскільки протягом 2 днів не міг зібратись кворум.
Громадянська мережа "Опора" заявила про недотримання на окрузі №87 права виборців на законне і чесне встановлення підсумків виборів та вимагає розслідувати всі версії щодо причин невідповідності даних протоколів ДВК і результатів повторного підрахунку голосів, а також інших правопорушень. Вважають, процес встановлення підсумків голосування супроводжувався надмірною політизацією роботи членів ОВК і постійними ротаціями в її складі.
Коментарі