2 роки тому, 27 листопада 2018-го, запрацював новий орган - Державне бюро розслідувань.
Бюро має виявляти, розкривати і припиняти злочини, пов'язані з діяльністю організованих груп та злочинних організацій.
Розслідувати випадки катування та інших злочинів, пов'язаних з жорстоким, нелюдським або таким, що принижує гідність, поводженням або покаранням, вчинених прокурорами, слідчими Національного антикорупційного бюро, СБУ, органів внутрішніх справ та працівниками інших правоохоронних органів.
ДБР має розслідувати військові злочини, злочини, вчинені службовими особами, які займають особливо відповідальне становище.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Розслідувати треба дії посіпак Януковича" - у Раді вимагають відкрити справу проти соратника Медведчука
Директора Державного бюро розслідувань призначає на посаду президент, а його заступників призначає та звільняє директор.
Директорами ДБР були:
— Роман Труба - 22 листопада 2017 року - 27 грудня 2019-го;
— Ірина Венедіктова - виконувачка обов'язків директора з 27 грудня 2019 року по 17 березня 2020-го;
— Олександр Соколов - в.о. з 17 березня 2020-го.
12 грудня 2018-го повідомили про перше затримання - директора одного з державних підприємств Міністерства оборони.
3 грудня 2019 року Верховна Рада за пропозицією президента Володимира Зеленського прийняла закон, що "перезавантажує" Бюро. Зокрема, ДБР стає державним правоохоронним органом.
Оновлене відомство почало займатись розслідуванням справ Майдану.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Притягти тих, хто призвів до смерті Небесної сотні й початку війни" - у Раді пишуть заяву на прокурора режиму Януковича
За повідомленням від 16 вересня 2020-го, ДБР завершило досудове розслідування стосовно ексначальника Генерального штабу Збройних Сил України Володимира Замани. Він співдіяв із експрезидентом Віктором Януковичем та двома колишніми міністрами оборони України Дмитром Саламатіним та Павлом Лебедєвим, які у період з 2012 по 2014 роки підірвали обороноздатність, суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України, чим вчинили державну зраду. ВПід час розслідування ДБР вивчило причини та умови, що сприяли анексії Кримського півострова задовго до 20 лютого 2014 року.
19 листопада цього року Державне бюро розслідувань викликало на допити людей, які були лідерами Євромайдану за позовом Рената Кузьміна – чинного нардепа з "Опозиційної платформи - За життя", ексзаступника генпрокурора-втікача Віктора Пшонки. На допит викликали Олександра Турчинова, Андрія Парубія, Віталія Кличка, Сергія Пашинського, Арсенія Яценюка, Тетяну Чорновол.
20 листопада про підозру повідомили 37 особам під час розслідування справ Майдану.
У Державному бюро розслідувань спростовують, що виклик на допити учасників Революції гідності має політичні мотиви.
Коментарі