Народний депутат від фракції "Свободи" Андрій Іллєнко переконаний, що Верховна Рада під час другої сесії прийняла менше антинародних законів, аніж в попередньому скликанні.
Про це він розповів у коментарі Gazeta.ua.
"В нинішніх умовах, ефективність нинішньої Верховної Ради краще розглядати із точки зору — наскільки вона зменшила прийняття антинародних законів, аніж попередній парламент, який в останні роки свого існування прийняла безліч таких законів — закон про мову, Податковий кодекс, Пенсійна реформа", - наголосив він.
Окрім того, за його словами, "ця ВР теж протягує лобістські рішення, ми це розуміємо, боремося, але відвертих антинародних, знущальних законів, які вони приймали в минулому скликанні, не приймають, бо розуміють, що коли постане питання про принципові речі, то їм не вдасться нічого зробити".
"Мені важко прогнозувати, як працюватиме Рада. У нас є свої завдання — максимально захищати українців, та реалізовувати депутатські повноваження на благо української нації, і не просто в залі Ради, а й поза нею", - резюмував він.
5 липня голова Верховної Ради Володимир Рибак закрив ІІ сесію парламенту, нагадавши, що згідно до Конституції ІІІ сесія ВР буде відкрита 3 вересня 2013 року та закликав депутатів у міжсесійний період плідно попрацювати у комітетах, зауваживши, що у них накопичилось сотні законопроектів.
Нагадаємо, громадський рух "ЧЕСНО", що проаналізував роботу українських парламентарів протягом двох останніх сесій, повідомив, що новий склад парламенту VII скликання зберіг хронічні проблеми попередніх скликань Верховної Ради.
Серед основних "хронічних проблем" депутатів зазначені "тушкування", "кнопкодавство", "прогульництво" та непрозорість статків.
Нові депутати, половину з яких було обрано за мажоритарною системою, є закритими та недоступними для своїх виборців. Повністю довіряють Верховній Раді лише 1,6% українців.
Щодо перебігу голосування, рух ЧЕСНО зафіксував щонайменше 90 депутатів, які порушили вимогу Конституції про персональне голосування. Автори звіту зазначають, що парламент VII скликання відзначився 9 депутатами, які змінили політичну позицію всупереч волі виборців.
Коментарі
4