понеділок, 31 березня 2025 14:26

ЦВК вимагатиме змін у законодавстві для належної підготовки післявоєнних виборів

ЦВК вимагатиме змін у законодавстві для належної підготовки післявоєнних виборів
ЦВК вимагатиме змін у законодавстві для належної підготовки післявоєнних виборів ФОТО:eastnews.ua

Для організації післявоєнних виборів знадобиться більше часу, ніж зазвичай, оскільки до моменту голосування потрібно вирішити низку важливих питань, зокрема щодо проведення виборів на деокупованих територіях та за кордоном.

Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко в інтерв'ю "Українській правді".

"Законодавство передбачає чіткі процедури для проведення виборів після завершення воєнного стану. Однак через наслідки повномасштабної війни необхідно внести корективи в ці процеси. Зараз існує загальний консенсус серед громадськості та політиків, що для належної підготовки до виборів після завершення воєнного стану знадобиться більше часу, ніж це передбачено законом", - зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залужний прокоментував чутки про можливі вибори і свою участь у них

Діденко пояснив, що після закінчення або під час воєнного стану потрібно буде змінювати виборче законодавство. Згідно з нинішніми нормами, ЦВК повинна оголосити вибори протягом місяця після завершення воєнного стану. Для парламентських виборів цей процес займає 60 днів, а для президентських - 90. Однак, за словами голови ЦВК, такий час може бути недостатнім для організації демократичного голосування, яке відповідатиме всім стандартам.

"Чи вистачить цього місяця для належної підготовки виборів? Якщо ми хочемо забезпечити демократичне голосування, яке відповідатиме усім стандартам, то, мабуть, цього часу буде недостатньо. Це розуміють усі", - зазначив він.

Голова ЦВК також наголосив, що відповідно до чинного законодавства спершу мають відбутися парламентські вибори, а потім - президентські, хоча можливі й певні нюанси.

Відмовившись називати конкретні терміни підготовки до виборчої кампанії, Діденко зазначив, що це питання є дуже складним, адже воно залежить від багатьох чинників: чи йдеться про президентські, парламентські чи місцеві вибори, чи є фінансування для підготовки, чи зможуть бути проведені вибори на деокупованих територіях, яка ситуація з голосуванням за кордоном, а також загальна безпекова ситуація та стан виборчої інфраструктури.

"Я ніколи не називаю конкретну дату. Чим більше часу буде, тим краще можна організувати виборчий процес, а чим менше – тим складніше це зробити", - підсумував він.

Президент Володимир Зеленський доручив своїй команді готувати вибори після завершення бойових дій.

За інформацією The Economist, минулого тижня президент України провів нараду, де поставив завдання підготувати голосування після припинення вогню. Джерела припускають, що перші офіційні підтвердження можуть з'явитися 5 травня. Саме цього дня відбудеться голосування у парламенті щодо продовження воєнного стану, який спливає 8 травня. Його скасування є обов'язковою умовою для початку виборчого процесу.

Зараз ви читаєте новину «ЦВК вимагатиме змін у законодавстві для належної підготовки післявоєнних виборів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути