Ексклюзиви
Середа, 16 червня 2021 19:48

Чому Україна має платити за борги Судану

Чому Україна має платити за борги Судану
"МВФ допомагає бідним країнам, незалежно від того, як ті голосують за питання про анексію Криму. Україна не може на це вплинути, тому маємо платити", говорить Олексій Кущ. Фото: kr24.com.ua

Україна стала заручником системи Міжнародного валютного фонду і змушена сплатити $6 млн за борги Судану. Керівництво країни на це вплинути не може. Натомість може просити фонд списати свої зобов'язання. Таку думку Gazeta.ua висловив економіст Олексій Кущ.

"Впливу на це рішення в України немає. Відмова покаже, що держава займає не конструктивну позицію. Наші політичні еліти постійно виставляють себе на перемовинах представниками потужної держави, яка може за все платити. МВФ так їх і сприймає. Тому не вважають Україну за бідну. Нам треба ставити питання про списання наших боргів", – говорить Кущ.

Також додає: "У ситуації з Суданом стали заручниками системи. Ми не платимо своїми коштами з рахунку Мінфіну. У нас, як учасника МВФ, є певна частка спеціальних прав запозичення. Це валюта, яку випускає фонд для розрахунків між його учасниками.Судан – це остання країна, яка має прострочену заборгованість перед МВФ. Фонд списує борги найбідніших країн. Україна тут не може висловлювати окрему думку".

Мова також йде про геополітику, каже експерт. "У Судан намагається зайти Росія. Підписали угоду про оренду порту під військову базу. США хочуть чинити спротив. Ця боротьба трансформується в хто більше заплатить. Сполучені Штати "грають першу скрипку" в МВФ. Хочуть лагідними кроками знизити російський вплив у Судані. Якби ми відмовилися від списання, пішли би проти волі і США", - говорить економіст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сім років проєкту "Стіна": експерт оцінив оборонну міць на кордоні з РФ

Також додає: "МВФ – це міжнародна фінансова організація. Допомагають бідним країнам, незалежно від того, як ті голосують за питання про анексію Криму. Не можемо на це вплинути. Це як апелювати до ФІФА, щоб та виключила країни, які не визнають анексії. Скажуть, що організація "поза політикою". Теж саме і з МВФ. Відповідь буде "Міжнародний валютний фонд займається фінансовою допомогою, а питання про Крим – це до ООН". Головна проблема – ми не відстоюємо свої інтереси списанні наших боргів".

Україна бере на себе зобов'язання надати допомогу Республіці Судан у розмірі $6 млн для погашення боргу країни перед Міжнародним валютним фондом. Уряд схвалив проєкт листа у МВФ на засіданні 9 червня.

У 2018 році Судан проголосував проти резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо засудження мілітаризації Росією окупованого Криму. Зокрема у цій резолюції містилися вимоги до Росії як до держави-окупанта вивести її війська з Криму і без зволікань припинити тимчасову окупацію території України.

До кінця 2021 року Україні необхідно повернути МВФ $914 млн. Держава цьогоріч повинна виплатити 585,13 млрд грн заборгованості за державним боргом. Держборг станом на 31 січня 2021 року склав 2 558,22 млрд грн.

Зараз ви читаєте новину «Чому Україна має платити за борги Судану». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 7850
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути