Потрібна політична воля, щоб подолати Україні корупцію, вважає юрист Олександр Чебаненко.
"У Румунії, Чехії, Польщі до відповідальності притягали навіть прем'єрів. Головний критерій – доведення справи до суду. В Румунії це налагоджували п'ять-сім років. У Польщі – швидше. У нас шість минуло. Топчемося на місці. В Україні антикорупційних органів уже чи не найбільше в Європі. З 2015-го щороку із держбюджету на них виділяли 92 мільйони доларів. І майже 64 мільйони отримали із закордонних джерел. Але рівень довіри суспільства до них низький. Центр Разумкова дослідив, що Нацагентству з питань запобігання корупції не довіряє 71 відсоток опитаних, Національному антикорупційному бюро – 72,5 процента, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі – 70. Про ефективність ще зарано говорити. Є корупційні скандали та внутрішня конкуренція. Є проблема непрофесіоналізму", - сказав Чебаненко.
Потрібна ревізія всієї антикорупційної архітектури на відповідність законодавству., додав.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За брехню в деклараціях необов'язково сидіти в тюрмі - експерт
"Треба провести загальну податкову амністію. Важливо визначити конкретний період, за який людина може вказати всі статки, але не підтверджувати джерел. Це дасть змогу легалізувати прибутки, які не є корупційними, а просто їх не можуть підтвердити документами. Звичайно, неприпустима легалізація в такий спосіб статків, здобутих злочинним шляхом".
ЧИТАЙТЕ ПОВНЕ ІНТЕРВ'Ю З ОЛЕКСАНРОМ ЧЕБАНЕНКОМ У ПОТОЧНОМУ НОМЕРІ ЖУРНАЛУ "КРАЇНА"
Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) повідомило, що від його імені невідомі вели спілкування із керівника територіальних управлінь Агенства.
Коментарі