четвер, 10 листопада 2016 15:51

Чи є Дональд Трамп аж таким невиправним популістом, як його представляють?

Чи є Дональд Трамп аж таким невиправним популістом, як його представляють?

Можливо, когось вибори в США й розчарували, але передвиборча риторика, як ми знаємо, не завжди втілюється в життя.

Про це пише у Facebook економіст і політик Ігор Шаров.

"Будьмо прагматиками й реалістами – в Америці створена найкраща в світі система політичних противаг і стримувань. Саме тому є всі передумови, що новий президент ухвалюватиме виважені, системно опрацьовані рішення", – вважає Ігор Шаров.

На його думку, Дональд Трамп не є таким популістом, яким його змальовують ЗМІ, як закордонні, так і вітчизняні. Як приклад, він наводить ініціативу новообраного президента США скоротити до 10% податок із прибутку, що отримують американські компанії за кордоном.

Чинна ставка податку – 35%. Відповідно, більшість компаній залишає свій капітал за кордоном.

Отже, за приблизними підрахунками, американські корпорації зберігають за межами країни близько $1,2 трлн. План Трампа з повернення цих фінансів в економіку США позитивно сприйняли як бізнесмени, так і експерти.

У виграшу від зниження податку буде й бізнес, і держава, адже зараз великі компанії на кшталт Apple і Google реєструють зарубіжні підрозділи в юрисдикціях із низькими податковими ставками. Тому гроші не потрапляють до американської казни.

Наприклад, в Apple на закордонних рахунках 2015 року зберігалося близько $200 млрд. Microsoft та General Electric мають у "податкових гаванях" близько $100 млрд на кожну корпорацію. "Через такий стан речей ці величезні кошти не працюють на економіку США, їх не можна інвестувати, скажімо, в нове виробництво, створення робочих місць на території країни", – вважає Ігор Шаров.

Як бізнесмен у минулому Дональд Трамп розуміє, що гроші продуктивно працюють там, де їх вигідно застосовують, переконаний економіст.

На його думку, нам, українцям, потрібно зрозуміти, що в країнах "третього світу" активи використовуються переважно для задоволення господарських потреб, а на Заході, навпаки, ці активи ведуть подвійне життя, їх витрачають не тільки безпосередньо на господарські потреби, а й на формування капіталу.

Сьогодні склалася ситуація, коли капітал ототожнюють із грошима. Поняття "капітал" є значно глибшим. Капітал подібний до енергії, що містить у собі приховану цінність.

"І щоб навчитися бачити та виокремлювати цей потенціал, потрібно відмовитися від поверхового погляду на капітал і подумати про можливе застосування наявних активів, зуміти надати економічного потенціалу активам такої форми, яка б дозволяла використовувати ці активи для додаткового виробництва. Про природу капіталу і про тенденції розвитку сучасної економіки, долання кризових ситуацій можна докладніше прочитати в моїй книжці "Від мрії – до дії!". Отже, Дональд Трамп зараз демонструє глибоке розуміння фінансових процесів, пропонуючи використати економічний потенціал наявного капіталу на користь держави", – пише Ігор Шаров.

До речі, рейтингове агентство Moody's оцінило сукупний показник капіталу американських компаній на закордонних рахунках загалом у $2,5 трлн. Сума астрономічна навіть для самих США.

Зараз ви читаєте новину «Чи є Дональд Трамп аж таким невиправним популістом, як його представляють?». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути