Четвер, 27 лютого 2020 17:49

Через кадрову політику українська оборонка може виявитися "на колінах"

Через кадрову політику українська оборонка може виявитися "на колінах"
Оборонка під ударом: "слабкі" кадри можуть поставити український ОПК "на коліна"

Люди з величезним досвідом радять Володимиру Зеленському та його оточенню внести корективи в кадрову політику в органах, які відповідають за сектор оборони і безпеки. Якщо президент не змінить ставлення до підбору ключових керівників, українську "оборонку" чекають складні часи.

Про це пише "Апостроф".

Сьогодні в "Укроборонпромі", під гаслом боротьби з "людьми і схемами Гладковського" зачищаються кадри, які стояли біля витоків військово-технічного співробітництва та завоювали для української продукції нові закордонні ринки.

Більш того, відомо, що замість Абромявічуса, реальне управління концерном здійснює Михайло Морозов, який займався міжнародною діяльністю "Укроборонпрому". Примітно, що Морозов, до розпаду Радянського Союзу служив в Першому управлінні КДБ СРСР, яке відповідало за зовнішню розвідку. Вважається, що в той час він і познайомився і став вести справи зі студентом Донецького політехнічного інституту Мохаммадом Захуром, який приїхав в 1974 році з Пакистану.

До речі, З 2002 року Михайло Морозов обіймав посаду директора державного спецекспортера "Прогрес". Вже через півроку був підписаний контракт на суму близько $94 млн на поставку танкових моторно-трансмісійних частин в Пакистан. Посередником виступила пакистанська фірма "TariqEnterprise", яка лобіювала інтереси "Прогрес" перед вищим керівництвом Пакистану. Після підписання контракту Морозов провів оплату "TariqEnterprise" не через "Прогрес", а через підконтрольні Захуру фірми. Надалі така схема була присутня у всіх контрактах з Пакистаном.

У той же час, новопризначений керівник "Укрспецекспорту" Вадим Ноздря бере до себе в заступники одіозних людей з "Укрінмашу", а саме Богдана Висоцького і Юрія Шрамка, які саме і з'явилися в оборонній сфері з приходом і за протекцією Гладковського.

Реалії такі, що нинішнім керівництвом концерну запущено процес скорочення кількості спецекспортерів, спочатку до двох - "Укрспецекспорту" і "Спецтехноекспорту", з подальшою їх штучною ліквідацією і об'єднанням в єдиний торговий дім, що загрожує Україні неможливістю працювати на ринках окремих країн, наприклад, Індії , де конкурентом України є Росія. Цікаво буде подивитися, чи виявиться найближчим часом у нинішнього топ-менеджменту "Укроборонпрому" колишня любов до торгівлі з Пакистаном, і чи не будуть штучно здаватися позиції в Індії на користь РФ.

Перспектива, що в "Укроборонпромі" головними знову можуть стати особисті бізнес-інтереси на тлі некомпетентності управління, несе загрозу втрати українським ОПК напрацьованих ринків збуту озброєнь і військової техніки, аж до повного розриву відносин з окремими країнами.

Зараз ви читаєте новину «Через кадрову політику українська оборонка може виявитися "на колінах"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 15764
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода