Ексклюзиви
неділя, 03 листопада 2024 09:43

Чим готовий відповісти колективний Захід на виклики Північної Кореї

Чим готовий відповісти колективний Захід на виклики Північної Кореї
Кім Чен Ин заявляє, що Північна Корея не змінить курсу на зміцнення своїх ядерних сил. Фото: eastnews.ua

31 жовтня Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї повідомив про випробування північною сусідкою ракети великої дальності. Берегова охорона Японії підтвердила проліт ракети і припустила, що йдеться про балістичну ракету.

Міністр оборони Японії зауважив - ракета була у польоті "максимально довго", отже, суттєво відрізняється від усіх тих, котрі КНДР запускала до 31 жовтня. Тобто, цілком може бути міжконтинентальною балістичною з дальністю до 1500 км.

Щоправда, за даними Японії, ракета пролетіла лише 1 тис. км. Центральна телеграфна агенція Північної Кореї повідомила: випробування не порушувало жодних санкцій, а є "відповідною військовою акцією, котра повністю відповідає меті інформування противника до нашої готовності до дій у відповідь". Цікаво, що з аналогічною метою тренування з ядерною зброєю провела Росія, причому у Москві на той час була міністерка закордонних справ КНДР.

"Кричуще порушення"

США першими рішуче засудили КНДР за випробування міжконтинентальної балістичної ракети. Прессекретар Ради нацбезпеки Шон Саветт звернув увагу на порушення КНДР багатьох резолюцій Ради безпеки ООН.
До слова, напередодні випробувань Радбез засідав щодо військових Північної Кореї, котрих може використати Росія проти України. Тому дії Пхеньяна є викликом не лише США, а й ООН.

Білий дім закликав усі країни приєднатися до засудження й "розпочати серйозний діалог". Однією з перших відгукнулася Велика Британія - закликала Північну Корею відмовитися від подальших випробувань.
Не залишили без уваги подію і в Китаї. Міністерство закордонних справ КНР висловило стурбованість подіями на Корейському півострові, а також закликало до "політичного рішення".

Президент Південної Кореї Юк Сок Йоль анонсував нові санкції проти КНДР, до яких пропонує приєднатися й іншим країнам.

Україна знову в епіцентрі

Випробування міжконтинентальної балістичної ракети великої дальності не змогло відвернути увагу світового співтовариства від можливого використання північнокорейських військових Росією проти України, хоча, вірогідно, мало саме таку мету.

Розгортання північнокорейських військ небезпечніше, стверджує президент Університету північнокоерйських досліджень у Сеулі Ян Му Джін, оскільки свідчить про реальність альянсу двох агресивних до колективного Заходу держав, одна з яких має ядерну зброю. Причому, можливо, російська сторона вже поділилася з північнокорейською ракетними технологіями, припускає старший дослідник Всесвітнього інституту вивчення Північної Кореї Ан Чан Іль.

Південна Корея і США спільно закликали КНДР вивести свої війська з РФ, але КНДР стверджує, що якщо їхні військові й будуть задіяні, то це не буде порушенням норм міжнародного права.

У Пентагоні ж нараховують кількість північнокорейських військових у 10 тис. осіб, котрими, вірогідно, Путін хоче посилити східний фронт. На засіданні Радбезу ООН у ніч на 31 жовтня озвучувалися припущення, що північнокорейських бійців передягнуть у російську форму, і видаватимуть за бурятів з російськими паспортами.

Дряконячі кігті Китаю

Це схоже на початок Третьої світової війни - або на лютий 2022 року, коли колективний Захід попереджав Європу про можливий напад РФ на Україну, але країна-агресорка спростовувала це і називала "чутками". Тому у Києві до накопичення військ на території РФ ставляться серйозно.

Головна консультантка Українського інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко сумнівається у тому, що Пхеньян направить велику кількість військ до України задля допомоги Росії. Мета у Кім Чен Ина інша. "Північна Корея реалізує власні національні інтереси. Один із них полягає у тому, що північнокорейські військовослужбовці повинні побачити на власні очі як відбувається конвенційна війна, війна в реальних умовах, отримати певні знання, досвід, потім повернутися додому й викласти їх у певній стратегії, - пояснила вона. - Ким Чен Ин до всіх сусідніх країн ставиться підозріло, навіть до Китаю, всерйоз готується до конфлікту проти вторгнення США і Південної Кореї з метою повалення династії Кімів і становлення демократичної армії в країні… КНДР має перевагу у кількості, а не в якості, й навряд чи поступиться цим козирем на користь РФ".

Втаємничений Сі

Також Аліна Гриценко наголосила, що передбачити поведінку КНДР дуже складно. Єдина держава, яка могла б чинити тиск на Північну Корею – це Китай, але Пекін поки що утримується.

Сі Цзіньпін, можливо, втратив контроль над ситуацією у КНДР, вважає експерт Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні Віктор Ча.
Не виключено, що Китаю це вигідно, щоб не бути втягненим у війну. Однак КНДР стрімко посилює свою роль на Корейському півострові, звернув увагу військовий експерт Олег Жданов, а це вже загрожує безпосередньо.
Водночас Сі Цзіньпіну вигідна і слабкість колективного Заходу у відповідь на дії КНДР, котрі у будь-який момент можуть стати відверто провокативними. Він вичікує момент, щоб запропонувати себе як посередника для стримування зазіхань альянсу РФ і Північної Кореї, припускає Сон-Хен Лі, експерт з Азіатського центру Гарвардського університету.
Тим часом, за повідомленнями ЗМІ, північна Корея направила до РФ не лише солдатів, але і трьох своїх генералів.

Зараз ви читаєте новину «Чим готовий відповісти колективний Захід на виклики Північної Кореї». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути