Українська сторона хотіла б, щоб формулювання щодо безпеки для України щодо "Північного потоку-2" були сильнішими. Вони зазначені у спільній заяві Німеччини й США.
Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на спільній із міністром зовнішньої економіки й закордонних справ Угорщини Петером Сійярто пресконференції в Києві.
"Наша позиція на американсько-німецьку заяву викладена в українсько-польській заяві, яку вчора розповсюдили. Ми зараз маємо багато запитань до того, як американсько-німецька домовленість здатна зменшити безпекові ризики для України й для країн Центральної Європи, пов'язані із запуском "Північного потоку-2".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США й Німеччина домовилися про "Північний потік-2": що обіцяють Україні
Українська сторона має намір розмовляти з США й Німеччиною щодо цього.
"Ми завжди чесно казали, що для нас "Північний потік-2" насамперед є безпековим питанням. І ми б хотіли, щоб формулювання в американсько-німецькій заяві про безпеку були сильнішими", - наголосив міністр.
Зараз вивчаємо частину спільної заяви США й Німеччини щодо економічного блоку.
"Ми вивчаємо все, що там викладено, всі пропозиції. Будемо готові представити нашу позицію, коли комплексно й детально проаналізуємо те, що запропоновано", - додав Кулеба.
Поки незрозуміло, чи готова Росія виконувати належно зобов'язання, коли йдеться про енергетичну безпеку України й про збереження ролі України як транзитної держави.
"США з Німеччиною про щось домовилися. Польща з Україною теж про щось домовилися. Але всі ми розуміємо, що головним бенефіціаром тієї кризи, яку створив "Північний потік-2", є РФ. І це головна проблема", - говорить міністр закордонних справ.
"Північний потік – 2" проходить із Росії в Німеччину через Балтійське море. Завдовжки 1234 км. У грудні 2019 року будівельні роботи зупинили через запровадження санкцій США, проте їх відновили наприкінці 2020-го.
Президент Росії Володимир Путін 4 червня 2021 року оголосив про завершення прокладання труб першої нитки газопроводу. Другу нитку планували добудувати за два місяці. За словами президента РФ, Газпром готовий до заповнення трубопроводу газом.
Коментарі
1