Ексклюзиви
четвер, 08 грудня 2011 14:52

"Це був рух на підтримку фюрера" — публіцист про Майдан 2004 року

Автор: Фото: Ольга Камєнєва
 

Українці голосували за незалежність як за добробут, а не як демократію. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив публіцист Віталій Портніков.

"Хоча б тому, що ніхто не знав, що таке демократія. І досі не до кінця усвідомлюють, що це таке. Українці шукають собі якогось поводиря. Для когось це Віктор Ющенко, для когось – Степан Бандера, для когось – новий Вацлав Ґавел", - наголосив він.

"Але інші народи Європи не поводиря шукають у ХХІ столітті. Колись шукали – Наполеона, Гітлера, генерала Франко. Вони стали поводирями саме тому, що їх шукали, а не тому, що були такими за своєю сутністю", - додав Портніков.

За словами публіциста, тепер на арену вийшли самі люди.

"Солідарність" у Польщі, демократичні рухи в Угорщині й Чехії, "арабська весна". Врешті-решт, рух окупації Волл-Стріт. Це не рухи вождистського типу – самі люди беруть ініціативу в свої руки. На пострадянському просторі нічого подібного не було", - зауважив він.

"Люди, які зібралися на Майдані 2004 року, кричали: "Ющенко, Ющенко!" Хоч би як вони собі пояснювали, що виходили за вільні вибори, щоб "донецькі" не прийшли до влади, насправді це був рух на підтримку фюрера. Хорошого, демократичного, "нашого" – але фюрера. В сучасних умовах це закінчується лише поразкою", - підкреслив він.

Про те, які з пострадянських країн найдальше відійшли від точки, в якій кожна з них була 1991 року, Віталій Портніков розповідає у новому номері журналу "Країна" № 47 (100) за 9 грудня 2011 року.

 

Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.

Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.

 

Зараз ви читаєте новину «"Це був рух на підтримку фюрера" — публіцист про Майдан 2004 року». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути