Кабінет міністрів ухвалив проєкт державного бюджету на 2023 рік до другого читання.
Урядовці рахували пропозиції народних депутатів та очікують швидкого схвалення у Верховній Раді. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у понеділок.
ВВП та інфляція
Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) плануюють на рівні 3,2% замість 4,6%. Прогноз інфляції зменшили від 30% до 28%.
Видатки
Бюджет запланували з урахуванням 1,3 трлн грн доходів. Дохідну частину збыльшили на понад 50 млрд.
Видатки складатимуть 2,6 трлн.
Видатки збільщили на виплати пенсій, ліквідацію наслідків збройної російської агресії (будівництво, ремонти, купівля людям житла), наукову й науково-технічну діяльність, пільгові іпотечні кредити переселенцям.
До другого читання видаткова частина зросла на 66,8 млрд.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштуватиме долар наступного року ‒ новий прогноз
Безпека та оборона
Пріоритет №1 у бюджеті – безпека та оборона – залишається незмінним. На боротьбу з російським ворогом виділять понад 1 трлн грн. Це більше 18% ВВП.
"Фінансуємо українську армію самостійно за рахунок внутрішніх ресурсів", – заявив прем'єр.
Дефіцит
Дефіцит бюджету складе понад 20% ВВП. Його планують покривати за рахунок допомоги міжнародних партнерів. Для цього потрібно залучити $ 38 млрд.
"Отримаємо їх від ЄС, США, МВФ та інших донорів. Рухаємося в цьому напрямку і маємо всі підстави розраховувати на прогрес", – заявив Шмигаль.
7 жовтня Верховна Рада ухвалила у першому читанні проєкт державного бюджету на 2023 рік. Не проголосували правку за збільшення на 1,4 млрд грн на фінансування телемарафону.
На безпеку та оборону наступного року піде 45% видатків.
Цього місяця в Україну надійшли $1,3 млрд додаткового фінансування від Міжнародного валютного фонду. Кошти використають на посилення обороноздатності, виплату пенсій, соціальні програми й підтримку економіки, завили в уряді.
Коментарі