Ексклюзиви
вівторок, 13 липня 2010 14:53

БЮТ починає боротьбу проти закону про вибори

БЮТ починає боротьбу проти закону про вибори

Фракція БЮТ звернеться до Конституційного Суду з поданням відносно неконституційності закону про місцеві вибори.

Про це на прес-конференції заявив прем"єр-міністр опозиційного уряду Сергій Соболєв.

"У нас є всі підстави, як тільки цей закон буде підписаний, звернутися в Конституційний Суд", - сказав Соболєв

За його словами, у законі є щонайменше чотири порушення Конституції. Зокрема, це стосується зміни принципів формування територіальних виборчих комісій. За його словами, якщо раніше ТВК формувалися за принципом 50 на 50 від коаліції та опозиції, то нині коаліцію представлятимуть дев"ять членів, а опозицію - шість.

Крім того, згідно з документом, територіальні виборчі комісії, більшість в яких матимуть представники коаліції, формуватимуть дільничні виборчі комісії, "виходячи із принципу професійності". "Що це, ніхто насправді не знає", - сказав він.

Для тих же кандидатів, які, за словами Соболєва "будуть неправильно вести себе вже під час самої кампанії", у новому законі передбачена довільна процедура скасування реєстрації. "Через цю норму існує доволі висока ймовірність, що комісії будуть масово позбавляти ненадійних кандидатів права брати участь у виборах", - сказав депутат.

Законом, не дивлячись на часткову мажоритарну систему, за словами народного депутата, скасовано право громадян самовисуватися. Більше того, додав він, право висувати претендентів на посади міських голів так само визнається лише за політичними партіями.

Соболєв також зазначив, що його політична сила звертатиметься до Ради Європи з проханням звернути увагу на невиконання Україною своїх зобов"язань у частині проведення чесних виборів у зв"язку з ухваленням відповідного закону про місцеві вибори.

У свою чергу колеги Соболєва заявили, що вибори 31 жовтня - це гра не за правилами і тому не випадково голосування було призначено на "свято усякої чортівні"

УНІАН

Зараз ви читаєте новину «БЮТ починає боротьбу проти закону про вибори». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути