Якщо засідання Верховної Ради будуть відбуватися у режимі відеоконференцій, то процедура голосування одного рішення може зайняти годину.
Про це пише рух "Чесно" щодо законопроєкту про онлайн роботу парламенту від першого віце-спікера Руслана Стефанчука.
Пропонується, що перед відкриттям "відеозасідання" депутатів, котрі долучилися через відеозв'язок, записують.
Інформацію про кількість присутніх надаватиме Апарат, а результати повідомлятиме головуючий. Засідання вважатиметься відкритим, якщо: для участі в ньому записалися щонайменше 226 нардепів; у залі присутні більшість членів лічильної комісії.
Далі головуючий повідомляє про початок розгляду законопроєкту, оголошуючи його повну назву, реєстраційний номер, ініціаторів внесення. Потім йдуть виступи доповідача, представників комітету, фракцій і груп.
Нардепи голосують прийняття законопроєкту за основу та в цілому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший "слуга" підхопив коронавірус
Голосування відбуватиметься таким чином:
1. Головуючий називає ПІБ нардепа за алфавітом у межах кожної фракції/групи. Зображення депутата з'являється на інформаційному табло в залі.
2. Нардеп після появи його зображення на табло називає своє ПІБ, номер посвідчення, номер законопроєкту, що розглядається, після чого піднімає руку та каже "за", "проти" або "утримався".
На голосування 1 депутата відведуть не більш як 15 секунд, проте за необхідності головуючий може збільшити цей час.
Якщо припустити, що у засіданні беруть участь усі 423 депутати й кожен із тих, хто голосує дистанційно, на голосування витрачає всі 15 сек, то процедура голосування може тривати близько 1,5 год.
Якщо ж у засіданні візьме участь мінімально необхідна кількість депутатів - 226, то час на голосування буде до години. Звісно, у реальних умовах голосування 1 депутата може відбуватися швидше, ніж за 15 секунд; також підрахунок голосів нардепів, присутніх у залі, забере значно менше часу, допускають у "Чесно".
За законопроєктом відеозасідання транслюватимуть через телебачення, радіо та на сайті Верховної Ради.
Верховна Рада може зібратися на позачергове засідання у четвер, 26 березня. При цьому 20% "слуг народу" не готові йти на засідання через поширення коронавірусу серед колег.
Коментарі