Крім них придбати ПІБ планує "Альфа-банк", який об"єднався з групою інвесторів, яких представляє Микола Лагун, пише в понеділок видання "Комерсант-Україна".
Банкіри вважають, що претенденти на покупку ПІБу створюють консорціуми, тому що в кожного з них не вистачає всієї суми необхідних інвестицій у 2,4 млрд. дол. Тим часом банк цього тижня може купити зовсім інший учасник, що таємно підписав договір про покупку до 40% акцій.
Джерело в "Альфа-банку" повідомило, що в минулі вихідні представники банку домовилися з групою українських інвесторів, яких представляє співвласник банку "Дельта" Микола Лагун, разом придбати "Промінвестбанк".
"Частки, з якими ми будемо входити в капітал, поки не визначені, тому що неясно, хто з інвесторів Лагуна скільки вкладе грошей,- сказало джерело.- З одного боку, ми беремо участь грошима, з іншого боку - надамо менеджмент, який має великий досвід роботи у великому банку і управління рахунками важкої металургії".
Один з претендентів на покупку ПІБу розповів про створення ще одного консорціуму: "Депутати від Партії регіонів - брати Клюєви і Валентин Ландик - збирали консорціум вкладників і пропонували за рахунок тих внесків, що вони тримали в ПІБ, провести емісію й одержати акції банку,- заявило джерело.- Нацбанк не схвалив таку схему і зажадав внесення живих грошей".
"За вимогою регулятора, зараз у банк потрібно внести близько 1 млрд. дол. для підтримки ліквідності, а також повернути кредит НБУ на 1 млрд. дол. У консорціуму таких грошей немає, тому пан Клюєв поїхав до Москви домовитися про позику під якісь активи".
Сергій Клюєв і Валентин Ландик у неділю на телефонні дзвінки не відповідали, а Андрій Клюєв підтвердив, що консорціум зацікавлений у покупці ПІБу.
"Зараз рано про це говорити,- сказав він.- Я зможу предметно про це розповісти наприкінці наступного тижня, коли нормально буде виписана концепція", повідомляє Економічна правда.
Коментарі