Європейський Союз поступово звільняється від залежності, що довго гальмувала політичні рішення проти агресивних дій президента Російської Федерації Володимира Путіна.
Про це заявив 5 липня керівник дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель у статті під назвою "Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна", передає "Європейська правда".
"До кінця поточного року ЄС скоротить імпорт російської нафти на 90%. Ми також стрімко скорочуємо імпорт газу. Ймовірно, Путін вважав, що Європа не наважиться запровадити санкції через енергетичну залежність від РФ. Це – один із тих значних прорахунків російського режиму під час цього конфлікту", – йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЄС відреагували на ракетні удари росіян по Одещині
Боррель визнав, що настільки швидка відмова від російських енергоносіїв створює серйозні труднощі для багатьох країн ЄС, а також для низки секторів европейської економіки.
"Але це та ціна, яку ми маємо заплатити за захист нашої демократії та міжнародного права. Ми вживаємо необхідних заходів, щоб вирішити ці проблеми в дусі повної солідарності", – наголосив політик.
Європейський Союз почав роботу над новими санкціями проти Російської Федерації, які заборонять імпорт російського золота.
Низка країн ЄС наполягає на посиленні санкцій, наприклад, на газ. Водночас ЄС не має готовності до рішучих санкційних кроків. Натомість увага, імовірно, буде зосереджена на посиленні й розширенні поточних санкцій, як-от обмеження на експорт технологій, а також санкції проти російських олігархів і організацій.
Коментарі