понеділок, 21 серпня 2006 11:39

Бойко виключає передачу ГТС під керівництво Росії

Міністр палива та енергетики Юрій Бойко виключає можливість будь-яких форм передачі української газотранспортної системи під керівництво Росії. Про це йдеться у повідомленні Мінпаливенерго з посиланням на інтерв"ю міністра виданню "Бізнес".

- Навіщо здавати щось у концесію? По суті, найбільша проблема ГТС України - лише недолік фінансування. Інших проблем там немає: завантаження повне, персонал висококваліфікований і т.д. Ми цілком можемо керувати системою самі, - сказав він.

Бойко зазначив, що Росія завжди цікавилась ГТС України, однак, на його думку, росіяни розуміють, що варіант оренди, концесії, передачі в керування української газотранспортної системи неприйнятний через надмірну політизацію цього питання.

- Економічні виграші Росії від можливого керування непорівнянні з необоротною хвилею політичного обурення, від чого може постраждати весь цей бізнес, - сказав Бойко.

Крім того, він повідомив, що співробітництво з Росією в рамках розвитку ГТС - це, у першу чергу, створення ресурсної бази з наповнення ГТС.

- "Газпром" надавав контракт "Качай або плати", під цей контракт можна було б взяти кредит на Заході, а німці повинні були надати ринок збуту газу. От і вся ідеологія цього консорціуму, - зазначив міністр.

За даними Бойка, оцінка вартості української ГТС сьогодні, за найменшими підрахунками, коливається від $20 млрд до $50 млрд. На модернізацію системи необхідно до $500 млн на рік.

Як повідомлялося, раніше Бойко допускав можливість створення газотранспортного консорціуму для забезпечення зниження ціни на газ, що поставляється в Україну, не повідомивши, у якому форматі буде створений консорціум.

У 2002 році Україна та Росія домовилися створити міжнародний газовий консорціум, у січні 2003 року "Нафтогаз України" та російський "Газпром" зареєстрували консорціум як юридичну особу з часткою кожної з компаній по 50%.

У травні 2004 року "Нафтогаз України", "Газпром" та Ruhrgas AG (Німеччина) домовилися про умови участі німецької сторони у проекті.

Всередині 2004 року зацікавленість в участі в консорціумі висловила Польща. У січні 2005 року Президент Віктор Ющенко виступив за залучення Європейського Союзу, повідомляють Українські новини.

Зараз ви читаєте новину «Бойко виключає передачу ГТС під керівництво Росії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути