Міністр палива та енергетики Юрій Бойко виключає можливість будь-яких форм передачі української газотранспортної системи під керівництво Росії. Про це йдеться у повідомленні Мінпаливенерго з посиланням на інтерв"ю міністра виданню "Бізнес".
- Навіщо здавати щось у концесію? По суті, найбільша проблема ГТС України - лише недолік фінансування. Інших проблем там немає: завантаження повне, персонал висококваліфікований і т.д. Ми цілком можемо керувати системою самі, - сказав він.
Бойко зазначив, що Росія завжди цікавилась ГТС України, однак, на його думку, росіяни розуміють, що варіант оренди, концесії, передачі в керування української газотранспортної системи неприйнятний через надмірну політизацію цього питання.
- Економічні виграші Росії від можливого керування непорівнянні з необоротною хвилею політичного обурення, від чого може постраждати весь цей бізнес, - сказав Бойко.
Крім того, він повідомив, що співробітництво з Росією в рамках розвитку ГТС - це, у першу чергу, створення ресурсної бази з наповнення ГТС.
- "Газпром" надавав контракт "Качай або плати", під цей контракт можна було б взяти кредит на Заході, а німці повинні були надати ринок збуту газу. От і вся ідеологія цього консорціуму, - зазначив міністр.
За даними Бойка, оцінка вартості української ГТС сьогодні, за найменшими підрахунками, коливається від $20 млрд до $50 млрд. На модернізацію системи необхідно до $500 млн на рік.
Як повідомлялося, раніше Бойко допускав можливість створення газотранспортного консорціуму для забезпечення зниження ціни на газ, що поставляється в Україну, не повідомивши, у якому форматі буде створений консорціум.
У 2002 році Україна та Росія домовилися створити міжнародний газовий консорціум, у січні 2003 року "Нафтогаз України" та російський "Газпром" зареєстрували консорціум як юридичну особу з часткою кожної з компаній по 50%.
У травні 2004 року "Нафтогаз України", "Газпром" та Ruhrgas AG (Німеччина) домовилися про умови участі німецької сторони у проекті.
Всередині 2004 року зацікавленість в участі в консорціумі висловила Польща. У січні 2005 року Президент Віктор Ющенко виступив за залучення Європейського Союзу, повідомляють Українські новини.
Коментарі