субота, 02 грудня 2006 13:21

Богатирьова застерігає від спроб відмовитися від політреформи як частини широкого компромісу

Лідер парламентської коаліції і фракції Партії регіонів Раїса Богатирьова застерігає від спроб відмовитися від політреформи як частини широкого компромісу.

- Політична реформа зручна для нагнітання адреналіну і містечкової істерії. Але конституційна реформа стала тільки вагомою частиною широкого компромісу, підписаного Віктором Ющенком. Саме у неї була загорнута його гетьманська булава на представництво молодої української нації в часі її історії. Всім очевидно, що рішення Верховного суду про другий тур виборів - виключно політичне. Оскільки ніякої фальсифікації виборів президента-2004 не було - доведено, їх об"єктивно не встановили навіть польові командири Майдану, - існують обставини, що знов відкрилися, не мають терміну давності. Інше - суто юридична техніка. Здається, і в Конституційному суді відкрито виробництво з цих питань. Коса може найти на камінь. Ми чесно дотримуємося нашої угоди. І не хочемо повертатися в минуле, - пише Богатирьова в статті "Лист до самураїв", опублікованою в тижневику "Дзеркало тижня" в суботу.

На думку депутата, спроби перегляду політреформи, враховуючи слабкість позицій цивільного суспільства, його інститутів, розпорошеність державного силового блоку, амбіції "людей на печерських горбах (район Києва, де розташовані найвищі органи державної влади - "ГПУ")", викличе "обвал країни".

- Можливо, нам ядерні гаранти (держави, що дали Україні гарантії в обмін на відмову від ядерної зброї, - "ГПУ") навіть відкриють традиційну парасольку разом з миротворчим контингентом, - відзначила Богатирьова.

За її словами, конституційна демократія в Україні створює реальні гарантії державності на основі суверенності і владних повноважень народу за умови стабільності Основного закону. Вона не виключила можливість внесення до неї змін, проте "зміна Конституції, особливо в частині розширення повноважень влади однієї людини, навіть якщо це глава держави, завжди викликає підозри в авторитаризмі і навіть відчуття диктатури".

Богатирьова вважає, що реформа Конституції може продовжитися тільки як завершуючий етап її реконструкції. Цілями реформування Основного закону лідер коаліції вважає попередження суспільно-політичних конфліктів і забезпечення стабільного національного компромісу, розвиток державності і демократії, формування політичної нації і самодостатнього цивільного суспільства, завершення діалогу про владу в Україні. Виключити узурпацію влади з боку окремих осіб і політико-партійних холдингів, побудова стратегічного просування в глобальний світ на принципі національного егоїзму, формування української політичної еліти, формування курсу на сильну державність, на зовнішню, перш за все економічну експансію, проведення украй необхідних нації реформ.

Постійні "операції на тілі" Конституції, за її словами, приводять до диктатури. При цьому Богатирьова підкреслила, що Україну вони можуть привести до "канцлерської" республіки з максимально номінованою фігурою президента.

Кажучи про можливий референдум по ухваленню нової Конституції або її нової редакції, лідер коаліції підкреслила, що це суперечить Основному діючому закону, який встановлює вичерпний перелік конституційних питань, які можуть бути винесені на референдум.

За матеріалами: Інтерфакс.


Зараз ви читаєте новину «Богатирьова застерігає від спроб відмовитися від політреформи як частини широкого компромісу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути