Ексклюзиви
субота, 31 травня 2014 14:13

Бізнес, який Порошенко обіцяв продати, коштує 1,3 млрд доларів

Активи Петра Порошенка коштують 1,3 мільярда доларів. Він пообіцяв продати свій бізнес у випадку перемоги на президентських виборах. Про це пише Сергій Головньов у "Інсайдері".

Як зазначається, свою заяву Порошенко зробив 26 травня, коли його перемога уже не викликала сумнівів. А за кілька днів стало відомо, що він виграв вибори відразу у першому турі. Відтак тепер він має виконати свою обіцянку і продати свій бізнес.

Його активи записані на ПАТ "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд "Прайм Ессетс Кепітал", створений 2005 року.

Цей фонд через ланцюжок засновників володіє частиною ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс". Другою частиною володіє ЗНКІФ "Сова" ділового партнера Порошенка Олега Свинарчука. За даними Агентства з розвитку фондового ринку, 2013 року АК "Богдан Моторс" мала виручку 1,05 млрд гривень.

 

У серпні 2012 року фонд Порошенка став власником долі в уставному капіталі ТОВ "Фірма "Екран", що надає послуги кабельного телебачення під брендом "Maximum TV" у кількох містах України, в тому числі в Києві і Донецьку. Міноритарна частка статутного капіталу "Екрану" належить Івану Литвину, сину екс-спікера Верховної ради Володимира Литвина, з яким Порошенко завжди підтримував добрі стосунки.

Найвідоміший бізнес Порошенка - корпорація Roshen, яка виробляє солодощі. Материнська структура в цьому бізнесі " ТОВ "Центрально-Європейська кондитерська компанія", основна частка статутного капіталу якої заведена на порошенківський фонд "Прайм Ессетс Кепітал".

У цій галузі Порошенку належать акції чотирьох українських кондитерських фабрик: Вінницької, Київської, Кременчуцької та Маріупольської. Також в Roshen входять Липецька фабрика в Росії, Клайпедська в Литві та компанія Bonbonetti Choco Kft. в Угорщині.

За даними Агентства з розвитку фондового ринку, тільки українські фабрики принесли новому голові держави в 2013 році майже 1,5 млрд гривень чистого доходу.

Окремий напрям в активах - суднобудівний бізнес. Материнському фонду Порошенка належать контрольні пакети акцій розташованого в столиці ПАТ "Завод "Ленінська кузня", дохід якого 2013 року становив 133 млн гривень, та ПАТ "Севастопольський морський завод".

Серед іншого фонд Порошенка володіє компанією ТОВ "Укрпромінвест-Агро". Це материнська структура в аграрному бізнесі. Крім фірм "Поділля" і "Зоря Поділля", їй належать ТОВ "Агрофірма Дніпроагролан" и ТОВ "МАС - Агро".

ПАТ ПК "Поділля", дані про доходи якого публікує Агентство з розвитку фондового ринку, 2013-го заробило 725 млн гривень.

Окремий напрям - виробництво крохмалю. Фонду бізнесмена належать акції двох підприємств у Дніпропетровську, що його виробляють: ПАТ "Iнтеркорн Корн Просессiнг Iндастрi" з 296 мільйонами доходу в 2013 році та ПАТ "Дніпровський крохмалепатоковий комбінат", що заробило минулого року 380 млн гривень.

В групі Порошенка присутні невелика Страхова компанія "Країна", виручка якої 2013 року становила 130 мільйонів, та невеликий Міжнародний інвестиційний банк, який входить у четверту групу банків за вартістю активів.

"Прайм Ессетс Кепітал" належить також ПАТ "Спортивно-оздоровчий комплекс "Монітор", який володіє спортивним клубом "5 елемент" на Рибальському острові в столиці. Його виручка 2013 року становила 65 млн гривень.

Окрім цього у Порошенка є ЗМІ - "5 канал", телекомпанія ТРТ у Трускавці, "Твоє радіо" у Дрогобичі, та кілька компаній, які володіють ліцензіями на радіочастоти.
Ці компанії засновані або фондом "Прайм Ессетс Кепітал", або разом із компанією "Престиж груп", яка належить Владиславу Лясовському, колишньому гендиректору ТРК "Експрес-Інформ".

"5 канал" є єдиною структурою, яку Порошенко відмовляється продавати після обрання президентом.

Зараз ви читаєте новину «Бізнес, який Порошенко обіцяв продати, коштує 1,3 млрд доларів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути