Верховний суд визнав законним дозвіл Верховної Ради притягнути до кримінальної відповідальності, затримати та обрати запобіжний захід народному депутату Надії Савченко.
Рішення суд ухвалив 11 вересня.
Савченко та її адвокату відмовили у визнанні протиправними та скасуванні постанов парламенту. На думку захисників, генпрокурор Юрій Луценко, виступаючи перед Радою, "не навів жодних посилань на конкретні факти і докази".
Його доповідь нібито "містила лише загальну інформацію", а оприлюднені ним відео- та аудіозаписи "не можуть вважатися належними та допустимими доказами", адже були отримані під час слідчих дій, які стосувались не Савченко. Нардеп поскаржилась, що її колеги не перевірили законність і обґрунтованість подань генпрокурора. Адвокат наполягав на порушеннях під час розгляду на засіданні парламенту.
У Верховній Раді відповіли, що не повинні перевіряти факти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд визначив долю Савченко на найближчі два місяці
"Ні Комітет, ні ВРУ не діє як орган досудового розслідування чи суд, щоб остаточно встановлювати і перевіряти достатність, законність, обґрунтованість одержаних доказів".
Верховний суд вирішив, що рішення Ради щодо Савченко прийняли без порушень.
Рішення можна оскаржити до Великої Палати протягом 30 днів.
Надію Савченко затримали 22 березня. Перебуває у слідчому ізоляторі Служби безпеки України.
Її підозрюють у підготовці замаху на життя президента, прем'єр-міністра, членів уряду, народних депутатів, повалення конституційного ладу. Вона нібито змовилася з підозрюваним у тероризмі Володимиром Рубаном, ватажками ДНР Олександром Захарченком та Олександром Тимофєєвим. Після того, за версією слідства, в окупованих Макіївці, Горлівці й Донецьку купила зброю.
Коментарі