Адміністрація президента запустила технологію цькування громадських активістів. Схожі методи використовуються у Росії.
Про це Gazeta.ua сказав позафракційний народний депутат Віктор Чумак.
"Ніхто не скасує е-декларації для активістів, поки всі вони не будуть у єдиному реєстрі. Потім — так. Але спочатку витягнуть пару людей, яких цькуватимуть, порушать кримінальні справи.
Громадянське суспільство змусило всіх чиновників і політиків декларувати майно. Зараз влада хоче помститися.
І вже неважливо, що Порошенко витратив 500 тисяч доларів на Мальдівах
У парламенті є купа олігархічних посіпак, які хочуть зберегти незаконне збагачення, контролювати державні підприємства, заробляти на впливі. А якісь "нещасні" громадські активісти їм у цьому заважають. Тому роблять так, щоб суспільство їх ненавиділо. Щоб українці думали — не олігархи нам заважають, а антикорупціонери. Мовляв, вони наживаються на чужих грантах, заробляють утричі більше за пересічного громадянина. І вже неважливо, що Порошенко витратив 500 тисяч доларів на Мальдівах, або 50 тисяч доларів генпрокурор Луценко на Сейшелах.
Така технологія йде з Банкової. Взяла її з тоталітарної Росії, де існує контроль над громадянським суспільством", - пояснив парламентарій.
Скасувати норму про е-декларування для активістів можуть у травні, не виключає нардеп.
"Але якщо НАЗК не запустить перевірку е-декларацій в автоматичному режимі, Україна може втратити безвізовий режим з ЄС", - каже Чумак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На рішення Ради щодо декларацій активістів відреагували в МВФ
3 квітня Верховна Рада не включила до порядку денного законопроекти про скасування і відтермінування електронного декларування для громадських активістів. Для цього з п'яти спроб забракло голосів.
Раніше європейський комісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган зробив жорстку заяву через нескасоване декларування для антикорупціонерів.
Коментарі
2