Ексклюзиви
Вівторок, 24 червня 2008 19:34

Балога вилив на Тимошенко чергове відро критики

Глава секретаріату президента Віктор Балога заявляє, що Кабінет Міністрів під керівництвом Юлії Тимошенко практично не фінансує важливі соціальні програми загальнонаціонального і регіонального значення.

Про це він заявив після проведеного ним "ретельного аналізу" стану виконання бюджетного розпису за програмами Державного бюджету на 2008 рік, повідомляє прес-служба президента.

За його висновками, на сьогодні повністю фінансуються лише 50 бюджетних програм (5% від загальної кількості).

"Ця статистика особливо вражаюча на тлі запевнень керівництва уряду у всеосяжній турботі про соціальну сферу, забезпечення інтересів простих українців. Уже далеко не вперше задекларовані обіцянки й озвучені гасла розбиваються об реальний стан справ. Популізм заяв не витримує перевірки дійсністю, яка виглядає дуже й дуже печальною", - скаржиться Балога.

На підтвердження такої оцінки Балога вказав, що зовсім не відкрито фінансування з таких програм охорони здоров"я, як впровадження нових технологій у виробництві засобів реабілітації інвалідів, заходи проти епідемій туберкульозу та СНІДу, окремі централізовані заходи з лікування цукрового діабету.

Крім того Балога звинувачує уряд у невиконанні указу президента про запровадження одноразової винагороди "матерям-героїням" у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму.

"З незрозумілим мінімалізмом у видатках Кабмін ставиться до важливої загальнодержавної програми реформування житлово-комунального господарства: з передбачених 850 млн. гривень виділено 1,1 млн., тобто 0,2%. Те саме стосується урядової уваги до державного пільгового кредитування індивідуальних сільських забудовників: у бюджеті закладено 105 млн. гривень, виділено – 0", - продовжує Балога.

"Нульові видатки на випуск книжкової продукції за програмою "Українська книга". ..Майже не фінансуються програми забезпечення розвитку та вживання української мови, створення музейного комплексу "Мистецький арсенал". Очевидно, до культурних програм уряд ставиться так само байдуже, як і до соціальних", - зазначив він.

Він припустив, що оприлюднення цих даних викличе чергову хвилю заяв із боку Кабінету Міністрів про "критичні випади Банкової на адресу уряду".

Однак, за словами глави секретаріату президента, безсторонні цифри статистики мають стати для Кабміну не приводом для контрзаяв, а поштовхом до роботи над виконанням видаткової частини бюджету, повідомляє Українська правда.

Зараз ви читаєте новину «Балога вилив на Тимошенко чергове відро критики». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20693
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода