Повільна українізація почне згортатися. Не швидко, але буде. Це не катастрофа. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив культуролог, директор видавництва "Смолоскип" Ростислав Семків.
"Щонайменше 20 мільйонів україномовних у цій країні нікуди не дінуться. Новий закон їх лише згуртує. У подальші десятиліття мовна ситуація особливо не зміниться", - зауважив він.
Президент України Віктор Янукович 8 серпня підписав закон "Про основи державної мовної політики". Він дозволяє оголошувати регіональними мови національних меншин із представництвом понад 10 відсотків у регіоні. Закон ухвалений для підтримки в Україні російської мови, вважають більшість експертів.
"Мовний закон розцементує державу. З двома мовами важче говорити про єдність. Ідентичностей буде більше, і це розмиватиме почуття належності до єдиної держави", - наголосив Семків.
За словами експерта, україномовні поступово починають обстоювати власні права.
"Голосують гаманцем. Коли людина заходить до супермаркету, і для неї принципово, якою мовою говорять, це поважна проблема для бізнесу. Багато компаній уже орієнтуються і на людей, які розмовляють українською. Бо покупець просто поміняє марку або фірму. Бізнесу однаково, аби воно гроші приносило", - підкреслив Семків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще дві області ввели регіональний "язик"
Культуролог зауважив, що проблеми будуть з державними службами, документацією, школами, садками: "Тут можливі найширші зловживання. У цих сферах держава мусить забезпечити пріоритетну позицію української".
Думки інших філологів щодо того, якою може бути мовна ситуація в країні за 20 років, читайте у журналі "Країна" № 31 (134) за 16 серпня 2012 року.
Коментарі
536