У 2011 році на утримання автобази адміністрації президента буде виділено 48 мільйонів 229 тисяч гривень.
Про це пише газета "Сегодня" з посиланням на відповідь на запит з адміністрації президента.
За даними Банкової, з цих грошей на придбання запчастин, шин, ремонт авто йде 21 мільйон 400 тисяч гривень (або, в середньому, 47 тисяч на одне авто на рік), ще 17,3 мільйонів йде на зарплати (1,4 мільйон на місяць, решта – на електрику, "комуналку").
Усього в гаражах ДУСі стоять 455 машин.
35 машин возять підшефних самого голови ДУС Андрія Кравця, ще 100 обслуговують медустанови (на балансі ДУСі, наприклад, лікарня "Феофанія", дві поліклініки), 75 - возять офіційні делегації (в основному, "Мерседеси"). Ще 95 потребують капремонту, пише газета.
До послуг президента і його соратників надано 150 машин.
Як стверджують на Банковій, з лютого їхні співробітники їздять на машинах економкласу, "Шкодах" ($12-32 тисяч).
Якими машинами користується сам Янукович, в адміністрації президента не сказали, зазначивши, що "з міркувань безпеки це вважається інформацією з обмеженим доступом".
Те ж стосується і машин супроводу: їх кількість і марки "залежать від графіку роботи президента", відповіли в адміністрації.
Водночас на балансі секретаріату Кабміну - 198 авто. Серед них - кілька раритетних: ЗІЛ-114 і три Газ-14 ("Чайки").
Найбільше в Кабміні "Фольксвагенів" (62 штуки), авто "Шкода Октавіа" (45) і "Мерседесів" - 30. Є також 2 "Опеля Комбо", 3 "Рено Кангу", 4 "Тойоти".
Прем'єр Микола Азаров користується двома "Мерседесами".
За даними газети, на автобазу Кабміну в 2011 році піде 35 мільйонів 478 тисяч гривень.
Скільки конкретно грошей йде на ремонт і обслуговування машин, в Кабміні не вказали, однак зазначили, що зарплата водія, наприклад, становить 3500-3800 гривень на місяць.
Газета також зазначає, що журналісти розіслали три запити – до Верховної Ради, Кабміну і адміністрації президента з проханням "розсекретити", скільки машин і яких марок обслуговують їх організації, скільки грошей іде на автопарк і яка зарплата у водіїв.
З Кабміну відповідь прийшла на наступний день, з Банкової - на четвертий (за законом на це є 5 днів), а з парламенту не надійшла.
Як відомо, нещодавно набрав чинності закон про доступ до публічної інформації, який зобов'язує державні органи відповідати на запити журналістів у 5-денний термін.
Коментарі
2