субота, 15 грудня 2018 09:18

Автокефальну церкву очолить Митрополит Київський – проект статуту

Автокефальну церкву очолить Митрополит Київський – проект статуту

Нову українську православну Церкву очолюватиме предстоятель із титулом Митрополит Київський.

Про це йдеться у проекті статуту цієї Церкви, повідомляє редакція Української правди.

Слід зазначити, що отриманий редакцією документ є початковим варіантом статуту, який затвердив 29 листопада Синод Вселенського патріархату.

Правки, які за останні дні були в нього внесені спільною робочою групою УПЦ КП, УАПЦ представниками Московського патріархату та екзархами Константинопольського патріарха, в опублікованому документі не враховані.

Але уже з цього проекту відомо, що на цьому етапі титул патріарха очільник нової Української Церкви не отримає, хоча сама церква стане автокефальною, тобто незалежною і рівноправною з іншими помісними церквами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто претендує на посаду предстоятеля Помісної церкви від УПЦ

Синод нової Церкви, згідно з документом, має складатись із 12 архієреїв. Кожні півроку половина Синоду буде проходити ротацію, а термін повноважень члена Синоду складатиме один рік.

Предстоятеля автокефальної Церкви постійно обиратимуть на помісному Соборі.

Миро для нової Церкви на даному етапі варитиметься Константинопольською церквою, але всі інші атрибути церковної незалежності Українська Церква отримує уже.

Об'єднавчий собор українських православних церков відбудеться 15 грудня в Софії Київській. На ньому планують затвердити статут єдиної Помісної церкви й обрати її предстоятеля. Він згодом отримає з рук Константинопольського патріарха томос — указ із питань церковного устрою. Його наданням проголошують автономію в управлінні церквою.

Зараз ви читаєте новину «Автокефальну церкву очолить Митрополит Київський – проект статуту». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути