понеділок, 19 жовтня 2020 15:34

Аваков в полі воїн, або хто стоїть на сторожі безпеки України

Всім відома Піраміда потреб по Маслоу. Проектуючи цю ієрархію потреб людини на ситуацію в нашій державі, можна сказати, що Україна вже майже готова переступити другу сходинку - потреба в безпеці. Звичайно, значною перешкодою в цьому стають зовнішні фактори: військовий конфлікт на Донбасі і анексія Криму. Але зате, якщо говорити про внутрішню безпеку нашої держави, можна спокійно робити широкий крок і підніматися вище. Все це заслуга Міністерства внутрішніх справ України, яким протягом останніх 6 років керує Арсен Аваков.

  Рівняння на Авакова: які управлінці потрібні Україні
Рівняння на Авакова: які управлінці потрібні Україні

Нинішній міністр МВС давно переріс свій випробувальний термін і став одним з основних державних діячів. На сьогоднішній день Арсен Аваков - не тільки високоефективний менеджер свого відомства, а й опора і головний тил для президента Зеленського. Адже, відверто кажучи, Аваков - дійсно один з найбільш досвідчених і професійних урядовців. Незважаючи на шквал критики, він з року в рік продовжує якісно робити свою роботу і, більш того, він робить її так, що на сьогоднішній день альтернативи йому просто немає.

Так, можна сказати, що Аваков - той самий незамінний чоловік, виняток, який підтверджує правило. У чому ж його незамінність і чому кредит довіри до міністра внутрішніх справ досі не вичерпав себе? Відповідь дуже проста: перевага Авакова - це його раціональність і досвід. Саме він став тією ланкою, яка забезпечує ефективні показники роботи і повну політичну незаангажованість.

По-перше, на відміну від багатьох сучасних політиків, його позиція щодо російської агресії гранично ясна - вона абсолютно проукраїнська. Достатньо навіть одного того факту, що син Авакова Олександр з початку серпня 2014 року служив в спеціальному батальйоні МВС "Київ-1", що діє в зоні збройного конфлікту на сході України і брав участь у протистоянні в Слов'янську. Заступника глави української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську Вітольда Фокіна, який заявив, що не бачить ніякого підтвердження війни між Україною і Росією на Донбасі, Аваков одним з перших назвав мерзотником і сказав, що Фокіна потрібно "негайно гнати, як мінімум, знову на пенсію", адже його слова "завдають колосального збитку країні і приносять біль та гнів в серця українців".

А екс-генпрокурор Юрій Луценко колись навіть назвав Авакова "представником радикального проукраїнського крила".

По-друге, під час двох масштабних виборчих кампаній 2019 року саме Арсен Аваков став гарантом чесного результату голосування. Чи не вперше в історії незалежної України МВС, на відміну від інших силових структур, не підтримало провладного кандидата в президенти, але й не зробило преференцій його опонентові. В результаті, за словами політолога Петра Олещука, "Аваков не тільки нашим політикам, але й закордонним партнерам України продемонстрував, що у нас існують дійсно незалежні правоохоронці, які працюють не на "Петю", "Вову" або "Юлю", а на український народ".

Важливо відзначити, що починаючи з 2014 року з ініціативи міністра Авакова парламент кілька разів посилював кримінальну відповідальність за порушення, пов'язані з виборчим процесом. За словами координатора Громадянської мережі ОПОРА Ольги Айвазовської, за час виборчих кампаній 2019 року поліція відкрила близько 500 кримінальних проваджень. Але головне - деякі з цих справ були доведені до реальних вироків в судах.

На майбутніх місцевих виборах всі надії на чесне проведення голосування та дотримання законодавства також покладаються саме на Міністерство внутрішніх справ. Перед стартом передвиборчої кампанії Арсен Аваков випустив офіційне відеозвернення, в якому заявив, що у силовиків вже є інформація про підготовку провокацій на виборах і пригрозив порушникам "жорсткою реакцією" на такі дії. А, по-третє, Арсен Аваков проявив себе як справжній антикризовий менеджер в період локдауна. У своїх пропозиціях щодо боротьби з наслідками епідемії коронавируса в Україні він в першу чергу думав про людей, пропонуючи ввести: спеціальні соціальні виплати з державного бюджету по безробіттю, пільги з низки комунальних платежів, зупинити нарахування процентних ставок за певними категоріями кредитів, заборонити звільнення працівників на державних підприємствах.

Сьогодні можна сказати, що ЗЕ-команда нарешті сформувалася і усталилася. В ОП відбулося чітке зонування за сферами відповідальності, що призвело до фактичного закінчення воєн за вплив. Як бачимо - коли всі зайняті реальною роботою, то і лаятися між собою ніколи. Тут Зеленському варто віддати належне - в кінці кінців йому вдалося налагодити роботу, незважаючи на складну економічну ситуацію в країні і світі. Також варто відзначити, що Зе останнім часом якісно зайнявся і міжнародною політикою. Його остання поїздка до Великобританії - відмінний тому доказ. "У Лондоні Україна підписала три історичних документи. Один з них - на мільярд фунтів - допоможе відродити наш втрачений в 2014-му флот, адже передбачає будівництво кораблів спільно з Британією. Ще один є першою стратегічною угодою про партнерство, яке Великобританія підписує після оголошення Brexit. Фактично воно зміцнює економічні зв'язки між нашими країнами і збільшить товарообіг. Третій документ - меморандум на 2,5 млрд фунтів - допоможе з дешевим кредитуванням пріоритетних галузей в Україні, а це - "оборонка", сільське господарство, медицина", - так підвела підсумки британського візиту Юлія Мендель.

  Рівняння на Авакова: які управлінці потрібні Україні
Рівняння на Авакова: які управлінці потрібні Україні

Проте, в роботу уряду і відомств, які підпорядковуються президенту, слід внести корективи. Якщо в силовому блоці лідирує Арсен Аваков, то з СБУ, наприклад, є явні проблеми. Іван Баканов так і не став ефективним керівником, і вся структура банально пішла на дно разом з ним. Cам Баканов то потрапляє в скандали про офшори та іспанські компанії, що мають зв'язок зі "Студією Квартал-95", ставлячи своїм радником свояка Олександра Бєляєва, який протягом 2015-2020 років, за часів відкритого військового конфлікту з Росією, більше 10 разів з'їздив до Москви і побував в окупованому Криму, щоб перевірити бізнес.

Якщо повернутися до уряду, то минулий Кабмін протримався півроку, а нинішній склад міністрів вже перетнув цю тимчасову позначку, хоч і з перемінним успіхом. Однак, питання до тих чи інших представників Кабінету Міністрів виникають з кожним днем. А значить, тут не зайвими стали б точкові корективи. Денис Шмигаль, як головний менеджер, тягне більшу частину роботи, але є відомства, які об'єктивно слабкі. У підборі нових кадрів на посаду управлінців все ж варто робити упор на досвід і раціональність, а не на голі слова, обіцянки і картинки. В кінці літа - початку вересня всі ЗМІ гуділи інформацією про можливі перестановки в економічному блоці уряду. Йшлося про міністра економіки Ігоря Петрашка і главу Мінфіну Сергія Марченка. Однак, поки всі залишаються у своїх кріслах. Подивимося, як на міцність їхнього економічного становища вплине перше читання законопроекту про державний бюджет на 2021 рік, яке має відбутися 20 жовтня.

Поки що ми бачимо тільки обрані "перемоги" від різних відомств і служб. Тільки ось потрібно пам'ятати, що рік тому Кабмін вже намагався обдурити нас яскравими картинками з "досягненнями" під проводом прем'єра-невдахи Гончарука, які благополучно поїхали разом з ним на самокаті. Тепер же нам потрібні серйозні кадри, які будуть працювати на результат, а не на чергову порцію слайдів, і в цьому питанні є з кого брати приклад.

Зараз ви читаєте новину «Аваков в полі воїн, або хто стоїть на сторожі безпеки України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути