четвер, 19 червня 2014 05:02

Армії потрібні нове озброєння, рішучість та координація зусиль, – Тимчук

Армії потрібні нове озброєння, рішучість та координація зусиль, – Тимчук
Фото: fackty.ictv.ua

Якби сили АТО демонстрували ефективність і рішучість, то і добровольці з радістю виступали б під командуванням єдиного керівництва

Про це у своєму традиційному аналізі дня пише військовий експерт Дмитро Тимчук

З поганого:

1. Під Луганськом батальйон "Айдар" потрапив у засідку. Зазнав втрат. Прибулі на допомогу підрозділи сил АТО також зазнали серйозних втрат.

Вічна пам'ять героям.

Силовики стверджують, що трагедія сталася через неузгодженість дій батальйону "Айдар" з силами АТО. Я повністю згоден, що у будь-якої операції має бути єдине керівництво. Але я згоден і з одним з моїх друзів, який написав у коментарях: коли такі ж добровольці з "Азова" звільнили Маріуполь, то це було піднесено як успіх АТО. А трагедія з "Айдаром" піднесена як трагічний прорахунок добровольців.

Упевнений: якби сили АТО демонстрували ефективність і рішучість, то і добровольці з радістю виступали б під командуванням єдиного керівництва. А не прагнули б діяти самостійно.

2. "Викрадення, затримання, жорстоке поводження, тортури і вбивства, які здійснюють збройні угруповання, зараз стосуються більш широких груп населення". Це – слова з представленого сьогодні доповіді ООН щодо ситуації в Україні.

Колись такі констатації ООН у простого українця асоціювалися з якимись африканськими країнами. Сьогодні Луганда і Донбабве, чи то пак криваві "ЛНР" і "ДНР" – сумна українська реальність. Спасибі Путіну і нашим рідним дегенератам.

3. Сьогодні ми спробували відповісти на питання, від чого на Донбасі продовжують працювати 6 вишок (телерадіопередающіх центрів), які контролюються терористами і щосили транслюють російські пропагандистські канали.

І – відразу опинилися в вихорі подій. Виявилося, що в Концерні радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (РРТ) йде моторошна боротьба за крісла керівництва. Нас, в общем-то, цікавить лише питання, чому РРТ працює на ворога, і в ці чвари ми вважали за краще не заглиблюватися.

У підсумку дали точку зору профспілки та керівництва. Звернулися до інших джерел. Висновок: на місцях реально йде повним ходом співпраця з терористами. Але цих людей засуджувати важко, оскільки "співпраця" – під дулами автоматів. Ми з'ясували, що були спроби окремих співробітників на Донбасі відключати російські телеканали, на що бойовики тут же реагували застосуванням сили.

Однак справа не в засудженні. А в тому, що, як запевнили нас незацікавлені фахівці, технічна можливість все ж відключити ці телевежі таки існує. Чому ця можливість не використовується – тема нашого подальшого розслідування.

З приводу спецзв'язку – ми чекаємо оцінки спецслужб.

Ну а резюмувати з приводу того, що відбувається в РРТ варто у вигляді констатації невтішного факту: в країні по суті війна, а хлопці ділять місце біля годівниці. Це, м'яко кажучи, неправильно.

З хорошого:

1. Президент України П.Порошенко запевнив, що всі військовослужбовці, які були або будуть задіяні у проведенні АТО, отримають статус учасників бойових дій.

Буквально вчора нас в тому ж запевнили кадровики Міноборони. Мовляв, вони створюють механізм, при якому жоден військовослужбовець у зоні АТО не залишиться без статусу УБС. Навіть якщо його частина дислокується поза зони проведення операції.

У мене виникають дуже серйозні сумніви, що цей механізм буде діяти без збоїв. А тому, я думаю, було б правильним з боку силовиків розповісти докладніше про цей механізм, і дати йому публічну юридичну оцінку.

У кожному разі, хочеться вірити Президентові, що кожному воздасться по заслугах. Бо несправедливість по відношенню до героїв – це потрійна несправедливість.

2. В РНБО сьогодні заявили, що Збройні сили проведуть порівняльні випробування новітніх БТР-3Е1 і БТР-4Е і виберуть найбільш підходящий для них варіант бронетранспортера. Всього планується закупити близько тисячі одиниць.

Оновлення парку військової техніки та озброєння – це давня мрія української армії. Тим більше, що така техніка життєво необхідна в зоні АТО вже сьогодні.

Плюс масштабні замовлення для нашої "оборонки" – це двічі чудово. Питання лише в тому, чи зможе держава знайти необхідні кошти. А ось це вже проблема...

3. Глава Міноборони М.Коваль заявив, що в українській армії нарешті з'являться Сили спецоперацій.

У необхідності їх створення на тлі подій на Донбасі ні у кого сумнівів немає.

До слова, "батько" українських ССО (ідея яких так і була загублена при Януковичі) і колишній керівник відповідного управління у військовому відомстві, – нині експерт нашого Центру військово-політичних досліджень. А тому ми цю тему будемо вивчати дуже уважно.

4. У Раді знайшлися політичні сили (зокрема, ВО "Свобода"), які не підтримують ініціативу з відставки в.о. міністра закордонних справ А.Дещиці.

Я не можу зрозуміти: у чому вина Дещиці? У тому, що він в неслужбовий час виконав пару слів популярної пісні в колі друзів? І, не забудемо, цим зумів запобігти більш агресивні дії по відношенню до диппредставництва Росії (нехай підлеглі Лаврова і явно цього заслуговують, але – дипломатія є дипломатія).

Тим більше, що Кремль так і не спростував офіційно той факт, що Путін – х.. ло. Не кажучи вже про надання відповідних доказів – наприклад, висновки незалежних фахівців.

Тут взагалі дурниця повна. Путін – х... ло, а покарати за це хочуть Дещицю. Парадокс.

Зараз ви читаєте новину «Армії потрібні нове озброєння, рішучість та координація зусиль, – Тимчук». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути