
Інтернет дає нові можливості для самоорганізації, які нарешті українська громадськість почала використовувати. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив керівник громадської організації "Братство" Дмитро Корчинський.
"Узагалі вже дістало все. Якщо інші наїзди держави на громадян потребують багато зусиль, щоб їх відбити чи організувати спротив, то тут завдяки інтернету люди швидко організувалися й у відповідь наїхали на інтернет-ресурси влади", - наголосив він.
Файлообмінник ex.ua 31 січня зник з інтернету. За дві доби користувачі інтернету заблокували і створили перешкоди роботі сайтів Міністерства внутрішніх справ, Кабміну, президента, Служби безпеки, а також Партії регіонів і комуністів. У соціальних мережах з'явилися інструкції, як за допомогою DDOS-атаки, під час якої сервер отримує величезну кількість запитів, "покласти" ту чи іншу інтернет-сторінку державної установи. Представники ех.ua офіційно попросили користувачів інтернету припинити протиправні дії. У ніч на 3 лютого файлообмінник частково відновив роботу, проте атаки на сайти тривали.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міліція не буде карати хакерів за атаки на свій сайт
"Усе відбулося за законами партизанської війни: у першу чергу треба бити по найлегших цілях. Ніхто не нападає на штаб дивізії. Нападають на полкову кухню - на те, що найменш захищене і можна легко відбити у ворога", - підкреслив Корчинський.
За його словами, інтернет дає нові можливості для самоорганізації, які нарешті українська громадськість почала використовувати.
"Українцям є чим пишатися перед греками та єгиптянами. Принаймні в онлайні ми не гірші, ніж вони в офлайні. За останні півтора року найкраще акції спротиву виходили тоді, коли була ініціатива і самоорганізація людей, без вождів і провідних партій", - підкреслив керівник "Братства".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через скандальну справу EX.UA в органах почалася чистка
"Януковичу нарешті вдалося об'єднати націю в ненависті до себе. Реакція в інтернеті - це продовження того, що відбувається на кухнях, на вулицях і базарах. Щоб гнів з інтернету вийшов на майдани, не вистачає не умов, а нагод. Десь воно порветься. Щось таке станеться, що сколихне всіх по-справжньому, що люди вже не будуть терпіти", - наголосив він.
Про те, чому виник цей "кібер-майдан", експерти розповідають у новому номері журналу "Країна" № 5 (108) за 9 лютого 2012 року.
Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.
Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.
Коментарі
19