Україна переживає найнебезпечніші дні за 20 років.
Потенційно ефективною мірою могли б бути адресні санкції ЄС проти вищих чиновників.
Ні в останні дні життя Радянського Союзу, ні в ході "помаранчевої революції" на вулицях Києва не відбувалося таких рішучих боїв, які вибухнули в неділю, - зазначають автори редакційної статті The Financial Times.
Насильство з боку антиурядових демонстрантів не більше виправдано, ніж з боку влади , - підкреслює видання. "Президент України Віктор Янукович має розуміти, що ці заворушення були спровоковані драконівськими антипротестними законами, - пише FT, закликаючи "зовнішній світ однозначно дати зрозуміти, що, підписавши ці нові закони, Янукович переступив межу, підштовхнувши Україну в бік авторитарної системи, близької до російської або навіть білоруської".
"Однією потенційно ефективною мірою могли б бути адресні санкції, спрямовані проти вищих українських чиновників", - міркують журналісти. "ЄС утримався від таких санкцій. Але існують й інші кроки, які він міг би вжити. До них відноситься перегляд механізмів взаємодії, деякі з яких представляють велику цінність для Києва і встановлені в той час, коли Україна домагалася більш тісної інтеграції з ЄС. Одночасно Брюсселю варто продовжити роз'яснювати, що шлях до інтеграції залишається вільним, коли незабаром в Україні з'явиться уряд, який по-справжньому прагне до неї", - йдеться в статті.
Українські олігархи могли б зіграти вирішальну роль у цих подіях. "Авторитарний Київ, позбавлений союзників за межами колишнього СРСР, не в їх інтересах", - йдеться в статті. "Якщо Янукович відчуває хоч якусь відповідальність за майбутню стабільність своєї країни, він повинен відвести її від краю прірви " , - підсумовує британське видання .
Коментарі
42