Президент України Віктор Янукович наголошує, що питання участі України в Євразійському інтеграційному проекті повинні вирішуватися "з урахуванням зобов'язань" країни щодо протоколу про вступ до СОТ і проекту Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
"Вибравши європейський напрямок розвитку як головний, Українська держава не знижує уваги до євразійського напрямку як важливій сфері національних інтересів. Не секрет, що пошук України власного бачення і підходів до співробітництва з Митним союзом Російської Федерації, Білорусі та Казахстану не завжди знаходить належну підтримку у партнерів. Водночас питання участі України в Євразійському інтеграційному проекті має вирішуватися з урахуванням зобов'язань нашої держави згідно з Протоколом про вступ до СОТ і проекту Угоди про асоціацію з Європейським Союзом", - наголошується у щорічному посланні президента, текст якого оприлюднено у четвер.
Янукович підкреслив, що Київ при цьому розглядає підписану в кінці 2011 р. Угоду про зону вільної торгівлі СНД як важливий і суттєвий крок вперед у подальшому розвитку торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва між Україною і РФ - "як реальний крок у подоланні торгівельних обмежень, хоча наявність численних вилучень істотно знижує його ефективність".
"Конструктивний пошук взаємоприйнятного режиму торговельно-економічних зв'язків України з країнами Митного союзу, насамперед із Російською Федерацією, який дозволив би зберегти обсяги торгівлі та реалізовувати спільні виробничі проекти, є нагальним і важливим завданням української влади", - йдеться у посланні.
Янукович зазначає, що "інтеграційні процеси на пострадянському просторі є проявом загальносвітової тенденції зростання кількості регіональних інтеграційних об'єднань і торговельних спілок".
"Україні важливо повноцінно включитися у ці процеси, передбачаючи своє бачення розвитку своїх відносин із країнами Митного союзу в умовах створення Єдиного економічного простору і формування Євразійського союзу - з одного боку, і незмінності власного курсу на інтеграцію в Європейський Союз - з іншого. Україна зацікавлена ??в формуванні нової моделі відносин із Митним союзом, яка передбачає "особливі відносини" у сферах взаємного інтересу. Національні інтереси України полягають у збереженні і стратегічних відносин із партнерами, і диверсифікації та багатовекторності зовнішньоекономічного співробітництва", - підкреслюється у щорічному посланні Януковича.
Коментарі
31