Антимонопольний комітет України (АМКУ) розглядає справи щодо 20 облгазів за ознаками вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.
Про це заявив глава АМКУ Юрій Терентьєв, повідомляє "Уніан".
"Справи розпочаті за ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринках розподілу природного газу в межах територій ліцензійної діяльності, закріплених за відповідними облгазами. Підставою для початку (справ - Ред.) стало донарахування облгазами (всупереч Кодексу газорозподільних систем) побутовим споживачам обсягів спожитого природного газу понад обсяги, визначені за даними лічильників", - зазначив Терентьєв.
Глава АМКУ уточнив, що такі дії облгазів призводять до додаткових, необгрунтованих витрат споживачів. Справи розглядаються у відношенні: "Вінницягаз", "Волиньгаз", "Дніпрогаз", "Дніпропетровськгаз", "Житомиргаз", "Закарпатгаз", "Запоріжгаз", "Івано-Франківськгаз", "Київоблгаз", "Криворіжгаз", "Львівгаз" , "Миколаївгаз", "Рівнегаз", "Сумигаз", "Тисменицягаз", "Харківгаз", "Харківміськгаз", "Хмельницькгаз", "Чернівцігаз" і "Чернігівгаз".
Як зазначає "Уніан", одним із партнерів Дмитра Фірташа є Юрій Бойко, який не пройшов до другого туру президентських виборів. Це почалося, коли на посаді голови "Нафтогазу України" Бойко почав працювати над погашенням газових боргів між Україною, Росією і Таджикистаном.
"Його напрацювання трохи пізніше лягли в основу досить сумнівного бізнесу компанії "Росукренерго", коли російський газ змішувався з таджицьким і за пільговими цінами поставлявся в Україну. Автори цих схем - Дмитро Фірташ та Юрій Бойко близько зійшлися 2003-го, коли останній зберігши посаду глави Нафтогазу став заступником міністра палива та енергетики", - пояснює видання.
При цьому видання нагадує, що на сьогоднішній день журнал Forbes оцінює стан Юрія Бойко в $540 млн.
Коментарі