Лазер армії Сполучених Штатів вперше збив безпілотник в бойових умовах.
Солдати, які використовували цей лазер, "висловили особисту подяку за захист, який він надає", пише Forbes з посиланням на Джонатана Манімейкера, генерального директора компанії BlueHalo, виробника військового лазера LOCUST, який "почали експлуатувати" за кордоном у листопаді 2022 року.
На початку травня начальник відділу закупівель армії США Даг Буш сказав виданню, що американським військовим вдалося збити безпілотник за допомогою лазера у бойових умовах. Але тепер офіційні представники Пентагону відмовляються публічно підтверджувати чи спростовувати цю інформацію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ почали застосовувати проти БпЛА ракети з лазерним наведенням: відео
Військові США наразі мають приблизно 31 різну програму бойових лазерів. Декілька з них зараз справді стоять на бойовому чергуванні для захисту американських військ та кораблів від невеликих безпілотників, які використовують єменські хусити та повстанці в Іраку.
"Лазери з нескінченним боєзапасом та низькою ціною за постріл є ідеальним засобом протидії дешевим, але смертоносним безпілотникам", - зазначають журналісти видання.
Пентагон хотів перетворити лазер на зброю одразу, як цю технологію було винайдено. У 1962 році, лише через два роки після першої лабораторної демонстрації лазера, проєкт Пентагону Defender уже мав на меті збивати радянські ракети.
Вже 1973 року наступник Defender збив безпілотник-мішень на авіабазі Кертленд у Нью-Мексико, але технологію так і не вдалося перетворити на практичну зброю. Після того успішну роботу бойових лазерів демонстрували ще не раз в рамках різних проектів, але жодного разу апарат не вдавалося зробити придатним до використання в реальних умовах.
Коментарі