понеділок, 24 березня 2025 07:59

Американська делегація відвідає Гренландію на тлі заяв Трампа

Американська делегація відвідає Гренландію на тлі заяв Трампа
Американська делегація відвідає Гренландію на тлі заяв Дональда Трампа. Фото: gettyimages

Делегація високопосадовців США цього тижня відвідає Гренландію на тлі заяв президента Дональда Трампа про анексію країни.

Очолюватиме делегацію Уша Венс, дружина віцепрезидента США Джей Ді Венса. До складу групи також увійдуть радник Білого дому з національної безпеки Майк Волтц і міністр енергетики Кріс Райт, повідомляє Reuters.

Під час візиту вони планують відвідати космічну базу Пітуффік, яка є американською військовою базою, а також переглянути перегони на собачих упряжках. У Білому домі зазначили, що делегація заслухає доповіді американських військових.

Представник Ради нацбезпеки Білого дому Браян Х'юз підкреслив, що США розглядають цей візит як можливість зміцнити партнерські відносини, які поважають самовизначення Гренландії та сприяють економічному співробітництву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сотні гренландців вийшли на вулиці на знак протесту проти заяв Трампа щодо "анексії" острова

"Це візит для того, щоб дізнатися більше про Гренландію, її культуру, історію та людей, а також відвідати перегони на собачих упряжках, спонсором яких Сполучені Штати з гордістю виступають, все просто і зрозуміло", - зауважив він.

Зазначається, що прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен вже відреагувала на майбутній візит американців. Вона заявила в письмовому коментарі, що в країні серйозно ставляться до цього та наголосила, що Данія хоче співпрацювати зі США, але на "основних правилах суверенітету".

Також, за словами Фредеріксен, діалог зі США щодо Гренландії проходитиме у тісній співпраці з данським урядом та майбутнім урядом Гренландії.

Президент США Дональд Трамп припустив можливість анексії Гренландії, заявивши, що острів має стратегічне значення для міжнародної безпеки.

Трамп не уточнив, чи розглядається військовий сценарій, однак наголосив на необхідності укладання угоди щодо Гренландії. Він також додав, що Гренландія важлива для США з точки зору міжнародної безпеки.

Зараз ви читаєте новину «Американська делегація відвідає Гренландію на тлі заяв Трампа». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути