Ексклюзиви
пʼятниця, 27 березня 2009 14:31

Якість російського газу перевірятимуть в Україні через супутник

 
У процесі модернізації чотирьох транзитних коридорів української ГТС на вході української системи будуть встановлені вимірювальні станції, що контролюють обсяги і якість газу, що надходить з Росії.

Таке рішення було прийнято Європейським Союзом, пояснив радник з енергетичних питань місії України при ЄС В"ячеслав Княжницький.

ЄС поставить на вході української системи вимірювальні станції

"Це було не рішення України, а ЄС: вони вирішили поставити на вході української системи вимірювальні станції, що будуть зв"язані інтерфейсом з Боярським міжнародним центром метрології, що на сьогодні є найсучаснішим у світі за вимірюванням обсягів газу, що надходять, і, найголовніше, його якості", - сказав він.

У зв"язку з цим радник повідомив, що "Росія, постачаючи нафту і газ в Європу, не представляє сертифікат якості, і якість газу поки перевіряється на європейській території".

"Тепер це буде перевірятися на території України. Будуть впроваджені сучасні супутникові технології, що у реальному режимі часу будуть чітко показувати, які обсяги газу увійшли і яка якість цього газу", - пояснив Княжницький.

"Якщо "Газпрому" це не подобається, я б їм рекомендував запросити міжнародних експертів, щоб вони оцінили технічний стан транспортної системи Росії, яка, з мого погляду, у набагато гіршому технічному стані, ніж українська, і підігнали її відповідно до кращих світових стандартів", - підкреслив радник.

Княжницький також заявив, що надання можливості компаніям закуповувати газ на східному кордоні України не ставить під загрозу вже існуючі довгострокові контракти російської сторони з європейськими компаніями.

"Вони кажуть, що у них довгострокові контракти. А їх ніхто не збирається скасовувати. Прийдуть інші компанії, вони можуть собі це дозволити", - підкреслив він.

За матеріалами: Інтерфакс, gazeta.ua
Зараз ви читаєте новину «Якість російського газу перевірятимуть в Україні через супутник». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути