вівторок, 29 листопада 2016 11:09

Агресор пропонував скасувати АТО

Агресор пропонував скасувати АТО
Reuters

Російська Федерація у своїй "дорожній карті" з врегулювання ситуації на Донбасі пропонувала скасувати антитерористичну операцію.

Про це журналістам заявила представник України у політичній підгрупі Ольга Айвазовська.

"Українська сторона має власну "дорожню карту". Але основні розбіжності стосуються заходів безпеки. Тому що Росія в різних форматах передбачала скасування антитерористичної операції, як пункту номер 1 "дорожньої карти", - розповіла вона.

Для України це неприйнятно, зауважила Айвазовська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київ оприлюднив план завершення війни

"Крім того проблемою є розуміння, що таке поліцейська місія ОБСЄ. Рішення про місію не можуть приймати у Нормандському форматі, а лише за погодженням всіх держав, які входять в організацію. Це - 57 держав. РФ вважає, що передусім - це спостережна місія, озброєна легкою зброєю і малочисельна", - додала вона.

Офіційний Київ передбачає у поліцейській місії "перехідний, транзитний формат безпеки для закріплення юрисдикції України через третю сторону".

"Тому що правоохоронну систему, якої не існує сьогодні в окремих районах Донецької і Луганської областей, може частково підмінити поліцейська місія, яка матиме значну чисельність, важке озброєння, широкий мандат. І саме розуміння "поліцейський" - це той, хто попереджає порушення, а також реагує. Не лише фіксує", - сказала Айвазовська.

Поліцейська місія "дуже дорога", її ніхто не може фінансувати, крім ОБСЄ. Через бюрократію цей процес може бути тривалий, пояснила представник України.

"За найкращих умов розгортання поліцейської місії після прийняття рішення до півроку. За гірших умов - до року", - зауважила вона.

Росія анексувала Крим у березні 2014-го. Влітку того ж року Збройні сили РФ почали брати пряму участь у бойових діях проти Збройних сил України на Донбасі.

Раніше розвідка США повідомляла, що РФ зберігатиме присутність на окупованому Донбасі.

Зараз ви читаєте новину «Агресор пропонував скасувати АТО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути