90% кандидатів у депутати, що знялися в виборів є технічними.
Про це, представляючи шостий звіт результатів спостереження за виборами народних депутатів України 2012 року, сказав голова Комітету виборців Олександр Черненко.
"Майже 500 кандидатів знялися з виборів за власним бажанням. 90% з них були технічними, які і реєструвалися для того, щоб завести через них людей до виборчих комісій. Масове зняття кандидатів привело до того, що ЦВК пізно передало до друку бюлетені", - наголосив Черненко.
Він зауважив, що КВУ зафіксувало не більше 5 випадків, коли знялися кандидати, що не були технічними і мали шанси перемогти.
"В цих випадках на них або чинився тиск, або був шантаж з боку інших кандидатів, або провладних еліт. В тих округах це спотворить результати виборів", - додав Черненко.
За словами експерта, виборчі комісії вже почали забирати надруковані бюлетені. При цьому, вже трапились декілька випадків їх псування.
"Поки що масових випадків немає. Але у Полтавській області був випадок, коли прорвало трубу і бюлетені затопило водою", - сказав він.
Водночас, Черненко зазначив, що порівняно з попередніми виборами є певний прогрес у плані списків виборців.
"На минулих парламентських та президентських виборах неточності складали 3-5%. Зараз вони не перевищують 1%. Але у Вінниці, на окрузі де 280 тисяч виборців, виявили 6 сотень неточностей", - наголосив він.
За даними КВУ, їхніми регіональними відділеннями було зафіксовано ряд проблем, пов'язаних з реєстрацією виборців та роботою органів ведення державного реєстру виборців. А на гарячу лінію КВУ надійшла велика кількість дзвінків з повідомленнями, що органи ведення держреєстру виборців відмовляються приймати звернення осіб, які не були ніде зареєстровані з проханням визначити їхню виборчу адресу.
Також відмовляють у прийнятті заяв про тимчасову зміну місця голосування людям, які в день виборів перебуватимуть за межами України.
Коментарі
4