У роботі НАБУ знаходилися 110 кримінальних проваджень за фактом недостовірних відомостей в е-декларації. Через скандальне рішення КСУ їх мають закрити.
Виділили 6 найрезонансніших справ, які закриють, пише "Слово і діло".
Справа Букіна:
У листопаді 2019 року в НАБУ оголосили ексгендиректору державного концерну Укроборонпром Павлу Букіну підозру в невірогідному декларуванні. Букін не задекларував доходів, нерухомого майна вартістю $700 тис. та автівки, що були власністю його цивільної дружини.
Справа генпрокурорки Венедіктової:
Навесні цього року НАБУ відкрило справу проти Ірини Венедіктової за недекларування майна. Заяву подав активіст Сергій Стерненко: за його словами, Венедіктова не вказала в декларації годинник за €10 тис. і членство в товаристві з обмеженою відповідальністю з ознаками прибутковості.
Справа мера Одеси Труханова:
У квітні 2020 року САП та НАБУ повідомили про підозру в недостовірному декларуванні за 2017 рік Геннадію Труханову. Той не вніс до декларації майно та доходи, що належать його дружині. Йдеться про квартиру в Одесі, паркувальні місця, автомобілі та корпоративні права. Загальна вартість незадекларованого майна становить майже 16,3 млн грн.
Справа Полякова:
Екснардепа від "Народного фронту" Максима Полякова звинуватили в декларуванні недостовірної інформації за 2016-2017 роки. Поляков з кінця 2016 року жив у власній квартирі в Києві (і при цьому отримував компенсацію за оренду житла в готелі), але в декларації житло не відобразив. Вартість помешкання становить майже 11 млн грн.
Справа ексначальника поліції Одеської області Головіна:
Дмитра Головіна підозрювали в недостовірному декларуванні за 2017 рік на суму понад 2 млн грн. Головін "забув" відобразити в декларації право користування квартирою в Києві (площею понад 100 кв.м) і відомості про право власності дружини на цінні папери вартістю близько 1 млн грн.
Справа Білоцерківця:
Колишній нардеп від "Блоку Петра Порошенка" Дмитро Білоцерківець задекларував недостовірну інформацію в 2016-2017 роках. Він не вніс об'єкти нерухомості в столиці вартістю 3,8 млн грн, які були у власності його дружини та дитини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МЗС відреагували на рішення суду щодо електронного декларування
27 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною статтю, яка передбачає покарання за невірогідне декларування.
У НАЗК заявили, що через рішення КСУ закриють реєстр електронних декларацій.
29 жовтня президент України Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні країни.
На засіданні Зеленський заявив, що система електронного декларування в Україні буде працювати, законопроекти про її поновлення будуть підготовлені і направлені до Верховної Ради, як невідкладні.
Коментарі
1