44 держави підписали політичну декларацію конференції "Відновлення справедливості для України", що проходила у Гаазі.
У ній висловили підтримку створенню спецтрибуналу щодо злочину агресії та ініціативам щодо використання заморожених активів Росії на користь України, повідомляє портал уряду Нідерландів
Підсумковий документ підписали Албанія, Андорра, Австралія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словенія, Іспанія, Швеція, Україна, Велика Британія і США. Всього у конференції брали участь 57 країн.
Ці держави висловилися за посилення спільних зусиль для забезпечення належного розслідування та відповідальності за усі порушення міжнародного права під час війни.
Вони вітають озвучені на конференції обіцянки щодо подальшої підтримки розслідувань, та відзначають роль усіх інституцій, вже залучених до роботи, у тому числі Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт російського президента Володимира Путіна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський сказав про спецтрибунал над Росією і що має знати наступник Путіна
Країни підтверджують наміри працювати над створенням спецтрибуналу для притягнення Росії до відповідальності. Також вітають готовність Нідерландів прийняти цей спецтрибунал.
У другому розділі декларації країни вітають початок роботи Реєстру збитків, який з 2 квітня буде приймати заявки.
Суверенні активи РФ у юрисдикції держав-підписантів залишаться замороженими, доки Росія не припинить агресію проти України і не сплатить за завдані збитки. Країни вітають дискусії щодо можливості використання цих активів та доходів від них на користь України.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що якщо на початку повномасштабної війни до ідеї спецтрибуналу ставилися скептично, то тепер багато держав її підтримує.
"Вдячний усім країнам, які визнають важливість результатів у цьому питанні. Переконаний, що ми, працюючи разом, зможемо знайти усі необхідні рішення, щоби трибунал став реальністю. Потрібен ще один ривок, щоб завершити цю справу", - сказав він.
Потреби на відбудову України становлять майже $486 млрд, повідомляв у лютому прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
У березні запрацював сайт міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України.
Коментарі