четвер, 15 березня 2012 11:11
Олексій Панченко
Олексій Панченко
Експерт "Першої рейтингової системи"

Пожежа у метро показала невміння реагувати на критичні ситуації

Проаналізувавши відкриту та неофіційну інформацію про подію з різних джерел, дійшов до таких висновків:

По-перше, пожежа на станції "Осокорки" й подальший ланцюжок подій продемонстрували нездатність співробітників метрополітену вчасно й точно інформувати пасажирів про те, що відбувається, і як останнім потрібно діяти. Іншими словами, констатуємо недостатній рівень "crowd control" та зв'язків з громадськістю. Ця проблема була, судячи з попередніх даних, чи не найтяжчою – незалежно від суто технічних обставин цієї надзвичайної ситуації. Аналогічну ваду продемонструвала й міська влада в цілому.

Ці недоліки інформування громадськості є системними. Вони виявлялися й під час попередньої серйозної аварії київського метрополітену (на Південному мості). Більше того, вони характерні й для інших систем пасажирського транспорту, найбільше – для "Укрзалізниці". Зосереджуючись на технічних та економічних аспектах, менеджмент державних компаній поки неспроможний швидко та ефективно комунікувати зі своїми споживачами-пасажирами. Хоча діалог з людьми, насправді, чи не ключове завдання цього ринку. Недарма деякі зарубіжні класифікації відносять сегмент пасажирських перевезень до сфери "туризму", а не "транспорту".

По-друге, останні аварії в метро продемонстрували близький до критичного стан транспортної інфраструктури столиці. Так, наслідком перерви в русі метрополітену стало утворення небувалих автомобільних заторів на дорогах, що сполучають лівобережні райони із дніпровськими мостами. Якби це сталося у вранішню, а не вечірню "годину-пік" – міській економіці були б завдані збитки на десятки мільйонів – через дезорганізацію логістики та втрачену вигоду.

Різні види транспорту Києва (метрополітен, залізниця, вуличний транспорт) поки не працюють, як єдина система. Вони не здатні продублювати одне одного в разі серйозних аварій, подібних до учорашньої. Зокрема й тому, що більшість пасажирів не обізнана з можливостями поєднання різних видів транспорту в своєму пересуванні. А транспортники та міська влада не інформують громадськість про такі можливості й не працюють над їх інтеграцією.

Це, у свою чергу, увиразнює такі стратегічні для столиці проблеми:

  1. Метрополітен є не просто головною, а життєво важливою транспортною системою столиці – на рівні з опаленням та "швидкою допомогою". Відтак підтримання його в безаварійному стані є питанням національної безпеки України. На мій погляд, цьому завданню не відповідають ані технічний і фінансовий стан підприємства, ані рівень соціальної захищеності його працівників.

  2. Метро має надійно дублюватися іншими видами громадського транспорту міста. Однак, їх робота критично залежить від завантаженості автодоріг столиці – а вона постійно зростає. Тому об'єктивно назріла необхідність обмеження кількості автомобілів у Києві.

Зараз ви читаєте новину «Пожежа у метро показала невміння реагувати на критичні ситуації». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

31

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

17.03.2012 00:22:04Патрік176.32.10.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Якщо кількість машин в Україні буде збільшуватись, скоро метро будемо рити у всіх обласних і райцентрах.

17.03.2012 21:07:08Ларисса95.133.67.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Зачем? Там как раз людей не останется:) Все с деньгами едут в Киев!

А кто на дорогой машине в облцентре - тот еще доворовывает на месте, но квартирку в столице уже выбрал или купил:)

Тут уже миллионов шесть тусуется... А метро строят такими темпами, как будто 1.

19.03.2012 01:35:48Патрік46.227.139.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

До нас у Вінницю з сіл люди підтягуються. А в центрі на вузьких вулицях проїхати неможливо, бо паркують машини біля магазинів. І це при тому, що не всі машини мають право там їздити_

16.03.2012 11:22:19тарасс95.133.139.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

да плевало начальство на нас всех - хоть на пасажиров зхоть на автомобилистов! оно себе с мигалками по маршруту конча-печерск-борисполь едет. а после них хть потоп. конечно позавчера маршрутчики выпустили дополнительные бусы, таксисты ринулись на Печерск - развозить. и все это встало на мостах. каждый потратил на бензин 10-20 лишних гривен за вечер...

15.03.2012 21:42:57Варунамітра94.76.81.--
  • 7+
  • 0-
  • Відповісти

Пане авторе, до кого ви звертаєтесь? Останній керівник Києва (справжій фахівець) пішов з посади ще десь на початку 1990 р., був на посаді всього десь з пів-року - навіть ім'я людини не пам'ятаю - був директор якогось київського заводу. Отже, вже 22 роки Києвом орудують спочатку пройдисвіти і тупарі, далі - хабарники, напів-бандити, і нарешті - справжні бандити та рецедивісти. Ви в Києві живете і бачите, що він вже знищений. На жаль, це правда. Щоб повернути його до стану десь 1990 р. потрібно вкласти понад 100 мільярдів гривень. Треба відселити десь зо два мільйони новоприбулих людей - адже за роки нежалежності населення виросло вдвічі. Знести висотні бункери, винести адмін. центр за межі центру - найкраще на Теличку і т.д. ......

16.03.2012 10:12:45Махновець77.91.170.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

Адмін корпус - краще в Чорнобильську зону. Обгородити колючкою та поставити пости...
Київ майже знищили в культурному, в духовному плані. Але поки не весь. Є Пейзажна алея, є окремі вулиці в центрі та на Подолі... Та на Пейзажку поклали око.. Тим, хто управляє, чужий Здоровий глузд, та взагалі глузд.. тільки папірці та влада..

17.03.2012 01:10:16Варунамітра94.76.81.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

Даю точну наводку, що воно було таке - Київ. Все утопає в зелені - вздовж Дніпра з обох боків суцільні широкі розлогі парки. З пагорбів над Дніпром - чудові краєвиди аж до обрію. Навіть з дуже віддалених точок Києва видно дзвінниці Лаври, Софії, Михайлівського собора. Це саме тому й виникла пісня Ігоря Шамо на слова Дмитра Луценка "Києве мій" (1962 р.). В законодавство України треба внести статтю - смертна кара за знищення Києва. Це питання можна винести на міський референдум. Вирок проводити на Хрещатику коло міської управи.

15.03.2012 15:55:36Киевлянка212.111.203.--
  • 11+
  • 0-
  • Відповісти

Полностью согласна с автором-домой ехала с Московской площади до моста Южного более 2-х часов,жалко было людей,которые опаздывали а аэропорт,Последствия аварии утром почувствовала на Позняках,Интересно,Жопов знает о пожаре,или он только для того,чтобы ленточки разрезать на недостроенных объектах,?

15.03.2012 15:50:44Вот82.207.35.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

при оранжевх красота была! През лично пожары тушил, автору прямо из МЧС всё сообщали (ещё и упрашивали приехать, поснимать). Ну, вывод: во всём ПР и .... автомобили виноваты (лучшее средство от перхоти - гильотина)

15.03.2012 15:58:34Морально Лучшая46.201.149.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Я против политики, но должна , сказать. В то время о котором вы говорите метрополитен строился только в г. Донецке. А как же киевский метрополитен с 50летней историей ?????

15.03.2012 15:53:12Motion95.67.66.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

Хай живе през. Янукович - годувальник та заступник Українського Народу!..))((

15.03.2012 15:23:47Motion95.67.66.--
  • 8+
  • 0-
  • Відповісти

)) ОДРАЗУ ВИДНО ТИХ, ХТО "ВІДМАЗУЄ" МЕТРОПОЛІТЕН - ЩО ЦЕ ПЕВНО ЙОГО ПРАЦІВНИКИ)). До вас питаннячко: скільки офіційно адміністрація отримує від реклами?? І яка частина від цього всього йде в кишені керівництву метрополітену, посадовцям, "бізнесовим" структурам???

15.03.2012 14:21:17Морально Лучшая46.200.83.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Совершенно верно! Причем тут метрополитен к потерям пассажиров ?????

15.03.2012 15:42:23Motion95.67.66.--
  • 9+
  • 0-
  • Відповісти

При тому, що це вже друга зупинка метрополітену протягом місяця (перша була поряд на Південному мості). В установах, в людей та в компаній є графік. В годину пік люди не повстигали багато куди. Це - втрачений час та гроші.

15.03.2012 13:27:24аспартам80.239.243.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

я смотрю тут это происшествие много бед киевлянам(кам) принесло
многие опоздали и многие недовольны - это грустно
но самое главное нет жертв !!!
а автор - ИСТЕРИЧКА !!!

15.03.2012 13:42:20Морально Лучшая46.200.83.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Совершенно верно! Вообще по нормативным документам железной дороги и метрополитена просшествие БЕЗ разрушений и человечиских ЖЕРТВ квалифецируется как БРАК В РАБОТЕ. Поэтому писать об АВАРИИ неправильно и, незаконно!

15.03.2012 15:18:06Motion95.67.66.--
  • 7+
  • 0-
  • Відповісти

Маю вибачитись, але ви дурні, товаріщі!
Яка різниця, що там по "нормативним документам". Є факт пожежі. Добре, що обійшлось без жертв. АЛЕ ЦЕ НЕ ВИПРАВДАННЯ!!!

15.03.2012 13:10:49Софія93.72.205.--
  • 14+
  • 0-
  • Відповісти

Виникає питання,чи взагалі допустимо за технічними та будівельними стандартами використовувати на подібного роду обєктах пластик. що є одним із найбільш легкозаймистих матеріалів? Як це погоджували пожежники?. чому звичайного чепешника на 10 метрах ларька ці самі пожежники пресують за недотримання пожежної безпеки?. А тут коли мова йде про безпеку сотень тисяч людей такий пофігізм на всх рівнях?

15.03.2012 14:18:39Морально Лучшая46.200.83.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

София , что вы вобще знаете о технических стандартах метрополитенов ?????
Вам говорят, ЖЕРТВ НЕТ!!! Причем тут безпеку сотень тисяч людей ?????

15.03.2012 12:49:59Морально Лучшая46.200.83.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Спасибо автору за подчеркнутые проблемы, но метро обсерать не надо. Вчера была МЕЛКОЕ ПРОИСШЕСТВИЕ.

15.03.2012 15:51:33Motion95.67.66.--
  • 13+
  • 0-
  • Відповісти

Цікаво, а яким чином автор публікації об.срав метро? Де Ви це побачили, покажіть-но іншим?!
З цього "Мелкого происшествия" мають зробити висновки, має відбутись об`єктивне розслідування. А відповідальність має нести найвище керівництво, бо, я майже впевнений, що винними зроблять "майстра Петю" чи "електрика Васю"...

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути