Ексклюзиви
Субота, 03 листопада 2012 10:00
Олеся Поп
Олеся Поп
Олеся Поп

Як ми голосуємо

Сусідка з другого поверху – ­давно пенсіонерка. У минулому – вчитель математики, але згадувати про це ­чомусь не любить. У неділю зранку спішить проголосувати за того, хто два тижні тому роздавав пайки недалеко від площі.

– Пачку гречки, олію, дві пачки вершкового масла, сирокопчену ­ковбасу і ще був там сир "Комо", – ­пере­раховує беззубим ротом. – Я таких делікатесів давно не їла, бо не можу дозволити на свою мізерну ­пенсію. А головне – усе було свіже. ­Спеціально перевірила через збільшувальне скло, бо звикла – якщо дають даром, то зіпсоване. Це – чесний чоловік, ­однозначно за нього.

Голосувати з чоловіком прийшли пообіді. На дільниці – переважно пенсіонери.

Скажіть, в якій партії Кличко

– Мушу голосувати за нього, бо взяла 100 гривень, – чую обривок фрази позаду. Жінки років по 60 пере­говорюються між собою. – Він записав моє прізвище. Якщо не проголосую, то ще мені щось зробить. Нащо воно мені!

На дільницю йдуть кілька хлопців із м'ячем. Вони щойно закінчили грати у футбол за школою.

– Скажіть, у якій партії Кличко. А де Шевченко? Щоб ми довго не ­шукали, – питають, перебиваючи один одного.

– Хлопці інших не знають, – сміються в комісії.

Надвечір телефонує мама.

– Уявляєш, батькова двоюрідна сестра голосувала за "Регіони". Каже, що вона за "руських", – обурюється мама, яка сама колись переїхала з Росії. – Я хотіла допомогти ­Ганні проголосувати. Тій, що через паркан від нас живе. А на мене накричав спостерігач. Мабуть, вона знову зіпсувала бюлетень.

Останні 25 років щозими Ганна лікується у психлікарні. Кілька днів тому купила яблучний сік і порозливала під деревами, щоб наступного року врожай був кращий. А на минулих виборах поставила галочки навпроти кожного кандидата й партії, щоб був "мир на цій землі".

Зараз ви читаєте новину «Як ми голосуємо». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

12

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода