Серед російських військових підрозділів, які зазнають найбільших втрат в Україні, є формування з Республіки Дагестан - вони воюють переважно на Донбасі.
Про це повідомляють "Слідство.Інфо".
Журналісти дослідили присутність військовослужбовців 136 окремої мотострілецької бригади в Україні і виявили, що серед них є, і загиблі, і ті, хто давно не з'являються у своїх соцмережах. Але є і живі.
Головне управління розвідки Міноборони України публікувало кількатисячний список військовослужбовців цієї бригади.
Командиром 136 бригади є 45-річний полковник Роман Демурчієв.
Російські пропагандисти самі підтвердили його участь у бойових діях на території України - у пропагандистських медіа розповідали, як вправно Демурчієв бореться з українськими націоналістами.
Ще одним фігурант списку є старший лейтенант Тажиб Курбанов, заступник командира роти з воєнно-політичної роботи.
Менше ніж через місяць після вторгнення в Україну його родичка повідомила у соцмережі про загибель окупанта під Маріуполем. На той момент йому було 33 роки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Весь світ озброює Україну в боротьбі з агресором. Найцікавіше в журналі "Країна"
Ще один загиблий дагестанець - рядовий Гусейн Ірасханов.
Як писали у місцевих спільнотах, він був убитий в Україні "в ході спеціальної операції". Судячи зі списку ГУР, влітку йому мало б виповнитися 27 років.
Також журналісти встановили низку військовослужбовців 136 бригади, загибель яких в Україні наразі не підтвердилася.
Наприклад, начальника штабу - заступника командира дивізіону 136 бригади Павла Хорошайлова. У соціальній мережі "Вконтакте" він записаний як "Паша Баринов". У мережі Facebook же фігурує під своїм іменем. Хорошайлову - 33 роки і він має звання майора.
Журналісти зателефонували за номером Хорошайлова. Чоловік, який взяв слухавку, спілкуватися не захотів. А згодом скинув скріншот повідомлення з таким змістом: "По предварительным данным, на территории Украины во время проведения специальной военной операции героически погиб майор Хорошайлов Павел Валериевич".
На сторінці сестри Хорошайлова Поліни у "Вконтакте" журналісти виявили фото військовослужбовця у формі з шевроном 136 бригади. Також Поліна Хорошайлова позувала на фото з радянським прапором і погруддям Леніна.
Також, імовірно, участь у воєнних діях на території України у складі 136 бригади брав молодший сержант Алєксандр Головко із Ростовської області. За посадою - начальник апаратної. Місяць тому йому мало виповнитися 23 роки.
Цікаво, що востаннє свою сторінку "Вконтакте" Головко відвідував аж 18 лютого - за тиждень до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Тож, імовірно, що росіянин вже більше ніколи її не відвідає. Щоправда, підтвердження загибелі російського військового журналістам поки знайти не вдалося.
Батьки ймовірного окупанта у соцмережах не видають інформації про сина. Водночас матір Головка поширює всілякі пропагандистські дописи на підтримку війни в Україні.
А батько "воює" в коментарях на сторінці 136 бригади "Вконтакте" і запевняє, що якби була мобілізація - першим пішов би у військкомат.
24-річний механік-водій Алєксєй Загоруйко востаннє був онлайн майже місяць тому. Звання - рядовий. Росіянин приховав свою сторінку "Вконтакте". Втім, чимало фотографій з ним журналісти знайшли у соцмережах його родичів і знайомих.
Дружина росіянина також щедро ділилася спільними з ним фотографіями. А через місяць після російського вторгнення в Україну опублікувала вірш зі словами: "Жди, я вернусь назад. Я к тебе приползу самым новеньким и живым. Я твоё ожидание превознесу до красного неба. Я сберегу себя от ножевых, гранатометных и пулевых".
26-річний сержант Владіслав Безруков з Астраханської області також приховав свою сторінку. Але, на відміну від попереднього росіянина, він був у мережі відносно недавно.
Судячи зі списку ГУР, Безруков обіймає посаду командира відділення. Мати росіянина активно поширює в соцмережах дописи на підтримку військової агресії Росії проти України.
Журналісти поспілкувалося із матір'ю військовослужбовця телефоном. Ольга Безрукова не підтвердила, але й не заперечила участі свого сина у війні проти України.
Раніше журналісти ідентифікували особи 37-ї мотострілецької бригади російських окупантів, яка скоювала воєнні злочини у Київській області.
Втрати росіян на 5 травня становили приблизно 24,7 тис. осіб.
Коментарі