Росія має достатньо ракет та безпілотників для завдання нових ударів по Україні.
Утім, високоточних ракет, якими окупанти б'ють по енергосистемі, не так вже й багато. Про це в ефірі телемарафону заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Він зауважив, що при цьому періодичність обстрілів України може бути приблизно раз на тиждень.
Щодо того, скільки РФ може випускати ракет за один раз, Ігнат нагадав, що на початку жовтня їх кількість досягала і 30, і 50, і 70, і навіть понад 100 впродовж однієї атаки.
"Проте високоточних ракет, які б'ють по енергетичній інфраструктурі, а це Х-101, Х-555 та "Калібр", не так вже й багато у них залишилося. Іскандерів взагалі 100 з чимось", – зазначив речник.
На його думку, зараз Росія навряд чи може наростити свої виробничі потужності настільки, щоб наздоганяти те, що витрачає.
За його словами, періодичність завдання ударів раз на тиждень може зберігатися, однак на це впливають різні фактори.
"Їм треба напередодні удару визначитись, куди будуть бити, їм треба час зрозуміти які наслідки. Вони проводять від обстрілу до обстрілу розвідку – де треба вдарити ще, яким чином завдати удару, щоб якомога сильніше ми це відчули", – пояснив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масована ворожа ракетна атака: у Генштабі розповіли про наслідки
Зі слів Ігната, ще один фактор – погодні умови, які безумовно впливають на процеси в авіації.
"Погодні умови більш сприятливі дозволяють вести фіксацію обстрілів з повітря", – пояснив речник Повітряних сил.
Він додав, що росіянам також треба час, щоб підготувати ракети.
"Банально треба ракети ті ж самі перевезти на кораблі, поставити їх туди, зарядити. Тому така періодичність – близько раз на тиждень – може зберігатися", – наголосив Ігнат.
Постійні удари Росії по українській електромережі загрожують безпеці атомних електростанцій.
Зокрема, після масованих ракетних ударів 23 листопада було пошкоджено два генератори, що затримало перезапуск двох реакторів. Повторні зупинки в разі нових атак ворога можуть завдати значної шкоди з потенційно серйозним впливом на енергопостачання країни та ядерну безпеку. Про це йдеться у статті The Guardian.
Видання нагадує, що найбільша в Європі атомна електростанція − Запорізька, яку російські війська захопили в березні, була від'єднана від мережі з вересня на тлі частих обстрілів території навколо неї.
Коментарі