У США випускають ув'язнених із тюрем у зв'язку з пандемією коронавірусу. Карантинній "амністії" підлягають в'язні старші за 50 років та ті, хто відбуває покарання за нетяжкі злочини з мінімальним ризиком повторення. В українському Мін'юсті теж не виключають масового звільнення ув'язнених.
Це нормальна практика. Але в Україні поки що немає такої необхідності, вважає колишній голова Державної пенітенціарної служби, адвокат Сергій Старенький.
"Це не перша у світі практика. Приміром, Іран звільняє в'язнів із умовою, що вони повернуться назад. Єдине – зараз не бачу такої необхідності в Україні. У колоніях обмежені контакти в'язнів. І поки що саме там вони захищені, випадків захворювання не зафіксовано. Раптом будуть перші захворювання – до в'язнів можуть застосувати закон про амністію. Групи людей, яких звільняють американці, якраз і підпадають під дію такого закону", - сказав кореспондентові Gazeta.ua Сергій Старенький.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У засудженого Вайнштейна знайшли коронавірус
Звертає увагу також на роботу судів в умовах карантину.
"Суди у зв'язку з карантином проходять у закритому режимі – без зайвих осіб і контролю громадськості. Є висока ймовірність, що по деяких справах через корупцію можуть не продовжувати терміни досудового слідства, або ж терміни тримання під вартою", - додав експерт.
Співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров пояснив, як масове звільнення в'язнів може бути реалізовано на практиці. На його думку, необхідно забезпечити автоматичний вихід із в'язниць злочинців, які мають право на умовно-дострокове звільнення.
Коментарі