понеділок, 04 листопада 2024 08:34

Померла активістка, яку облили кислотою

Автор: facebook.com/Віктор Гандзюк
  4 листопада минає 2 роки  від дня смерті 33 -річної Катерини Гандзюк. Була радницею міського голови Херсона, виконувала обов'язки керуючої справами виконкому
4 листопада минає 2 роки від дня смерті 33 -річної Катерини Гандзюк. Була радницею міського голови Херсона, виконувала обов'язки керуючої справами виконкому

4 листопада минає шість років від дня смерті 33-річної Катерини Гандзюк. Була громадською активісткою, радницею міського голови Херсона.

На неї напали неподалік дому 31 липня 2018-го - вилили літр сірчаної кислоти. Отримала хімічні опіки понад 30% тіла - голови, обличчя, лівої руки й ноги, передньої частини грудної клітки, лівого ока. Перенесла 14 операцій. Після трьох місяців у лікарні померла.

Мотивом нападу на Катерину Гандзюк стала її боротьба з незаконною вирубкою лісів в області, розкраданням бюджетних коштів, за версією слідства.

Автор: facebook.com/Віктор Гандзюк
  На Катерину Гандзюк напали біля її будинку — зловмисник вилив на неї літр сірчаної кислоти. Останнє селфі зі столичної лікарні Катерина зробила 1 листопада, за 2 дні до смерті
На Катерину Гандзюк напали біля її будинку — зловмисник вилив на неї літр сірчаної кислоти. Останнє селфі зі столичної лікарні Катерина зробила 1 листопада, за 2 дні до смерті

За умисне вбивство були затримані та засуджені п'ять виконавців. Вироки набули чинності 18 липня 2019 року. Координатора нападу Сергія Торбіна засудили до 6,5 року позбавлення волі, безпосереднього нападника Микиту Грабчука - до шести років в'язниці. Учасники Володимир Васянович і В'ячеслав Вишневський отримали по чотири роки, а Віктор Горбунов - три роки позбавлення волі. Усі визнали провину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Забагато гавкала, тому замовили" - що розповів у суді ключовий свідок у справі Гандзюк

16 жовтня 2020 року вирок у справі отримав ще один фігурант - колишній помічник народного депутата Ігор Павловський. Його визнали винним у приховуванні злочину. Присудили два роки позбавлення волі, звільнивши від відбування покарання з іспитовим строком один рік. Він дав викривальні свідчення проти замовника й організатора нападу. Ними назвав відповідно голову Херсонської облради Владислава Мангера та помічника депутата облради Олексія Левіна.

Автор: ТСН
  Організатор і замовник вбивства Катерини Гандзюк чекають на вироки
Організатор і замовник вбивства Катерини Гандзюк чекають на вироки

Вони отримали вироки 26 червня 2023 року - обоє засуджені до 10 років позбавлення волі.

Вони визнані винними у замовленні та організації вчинення за попередньою змовою групою осіб умисного тяжкого тілесного ушкодження у спосіб, що має характер особливого мучення та спричинив смерть потерпілої Катерини Гандзюк, повідомили тоді в Офісі генпрокурора.

Прокурори просили максимально можливе покарання обом - 10 років позбавлення волі. Суд погодився з доводами та позицією прокурорів.

"Прокурори у суді довели, що на початку липня 2018 року на той час голова Херсонської облради, на ґрунті особистої неприязні, вирішив організувати напад на громадську активістку Катерину Гандзюк. До безпосередньої організації злочину він залучив помічника депутата Херсонської облради. Той, у свою чергу, зустрівся з майбутнім координатором нападу Сергієм Торбіним та запропонував за грошову винагороду залучити виконавців та пособників скоєння злочину", - зазначили в прокуратурі.

Крім 10 років увʼязнення, призначено стягнути на користь потерпілих по 5 млн грн моральної шкоди.

Ексзаступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Євген Рищук лідирував на виборах голови Олешківської ОТГ Херсонської області.

Громадські активісти вважають, що Євген Рищук причетний до нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Її батько Віктор Гандзюк назвав його одним із замовників нападу.

Зараз ви читаєте новину «Померла активістка, яку облили кислотою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути